Foto

Žena zemřela na místě

Řidičku se bohužel resuscitovat nepodařilo a lékař musel konstatovat její smrt

úterý 20. září 17:22 , aktualizace 17:55

Dálnice Doprava Nehody Smrt Záchranáři

     Dnes odpoledne jsme informovali o další, tentokrát velice vážné dopravní nehodě, ke které došlo na 102. kilometru dálnice D5, tedy zhruba na úrovni Heřmanovy Hutě ve směru z Rozvadova na Plzeň. Došlo zde k havárii vozidla Ford, které vyletělo z vozovky a skončilo mimo dálnici.

     Dle prvotních informací mělo při nehodě dojít k vážným zraněním dvou osob a na místo proto vyjely všechny záchranné složky a byl povolán vrtulník Letecké záchranné služby z Líní.

     Ve vozidle byly zaklíněny dvě ženy, které museli hasiči vyprostit. V původním článku jsme uvedli, že na místě právě probíhá resuscitace jedné z nich, a že druhá žena byla se středně těžkými zraněními transportována na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. 
     Bohužel krátce po vydání článku dorazila smutná zpráva, že i přes veškerou snahu všech zasahujících řidička vozu utrpěla natolik vážná zranění, že u ní došlo k traumatické zástavě oběhu, nepodařilo se u ní obnovit životní funkce a lékař musel konstatovat smrt. "Záchranáři na místo vyslali pozemní posádky a vrtulník LZS z Líní. Do péče si převzali ženu narozenou v roce 1988 se středně těžkými zraněními, která byla při vědomí transportována na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Druhá žena, tedy řidička, utrpěla velmi vážná zranění, přes veškerou snahu zasahujících záchranářů se již nepovedlo obnovit její životní funkce a lékař u ženy konstatoval úmrtí," uvedla podrobnosti mluvčí záchranné služby.

     Na místo byl povolán koroner a šetření nehody si převzali kriminalisté. K zadokumentování prostoru nehody vyrazili také specialisté z Drony SIT.

Aktualizace:

     "Dle prvotních informaci z místa mělo dojít k tragické havárii osobního vozidla při hustém lokálním dešti na mokré vozovce dálnice. Řidička se s vozidlem měla dostat do neřízeného smyku, vozidlo následně vyjelo vpravo mimo těleso dálnice do travnatého svahu a po několik metrech zpět na vozovku dálnice," popsala událost tisková mluvčí policie s tím, že další šetření havárie si na místě přebírá vyšetřovatel územního odboru Plzeň-venkov.

Foto z místa