Video

Žena zpronevěřila za čtyři měsíce téměř dva miliony korun

Vedoucí prodejny si nechávala tržby, nyní jí hrozí až osmiletý trest

čtvrtek 10. ledna 14:16 , aktualizace 14:18

Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     K nemalé finanční částce si od září 2018 do ledna 2019 pomohla vedoucí jedné z prodejen v Sokolově.
     Během čtyř měsíců si žena celkem v 17 případech přisvojila některé denní tržby, které měly být uloženy do trezoru a vždy za určité období předány pracovníkovi bezpečnostní agentury.
     Svým jednání tak způsobila celkovou škodu ve výši téměř 1 800 000 Kč. Finanční prostředky podle policie použila pro svou potřebu, například na nákup různé elektroniky, splácení dluhů nebo na hazardní hry po internetu.
     "V pondělí dne 7. ledna v odpoledních hodinách kriminalisté třiatřicetiletou ženu  ze Sokolovska zadrželi a obvinili ze spáchání pokračujícího zločinu Zpronevěra. Po provedených úkonech byla umístěna do policejní cely.
     Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na její vzetí do vazby. Ve středu dne 9. ledna 2019 rozhodl soudce o vzetí obviněné ženy do vazby. Následně jí policisté eskortovali do vazební věznice,"
uvedla tisková mluvčí policie.
     Za své nezákonné jednání může být žena v případě prokázání viny potrestána odnětím svobody na dvě léta až osm let za způsobenou značnou škodu.

Video PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.