Ženu bil tyčí a ohrožoval nožem

Policisté museli vyrazit dveře, aby se ke zraněné dostali

středa 9. ledna 16:50 , aktualizace 22:25

Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Oznámení o fyzickém napadení ze strany bývalého partnera přijali policisté na lince tísňového volání minulý pátek, tedy 4. ledna, krátce před pátou hodinou odpoledne.
     Do domu v jedné z rokycanských ulic ihned po oznámení vyjela hlídka rokycanských policistů. Ti ze sklepních prostor domu slyšeli křik o pomoc a nářek. Protože byly dveře uzamčené a přes zákonnou výzvu nikdo neotevíral, přistoupili policisté k jejich vyražení. Po vstupu do vnitřních prostorů policisté nalezli zraněnou ženu, které přivolali lékařskou pomoc a podezřelého muže. Toho policisté na místě zadrželi a převezli do policejní cely.
     Žena měla obrovské štěstí, že její volání o pomoc zaslechli svědci, kteří neváhali a zavolali na místo policii.
     "Následujícího dne 38letého muže z Rokycan komisař obvinil ze spáchání  přečinu omezování osobní svobody spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem nebezpečné vyhrožování a zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.
     Muž byl obviněn, že toho dne ve sklepních prostorách měl bývalou 38letou přítelkyni, která si přišla po vzájemné domluvě pro své věci, surově napadnout. Při odchodu ze sklepa měl muž uzamknout dveře, u kterých následně zlomil klíč a pokračovat ve fyzickém útoku. Kovovou tyčí ženu udeřil a nakonec neváhal proti ní vytáhnout nůž, se kterým ji ohrožoval a vyhrožoval zabitím,"
popsala tisková mluvčí policie.
       Policejní komisař státnímu zástupci podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby a ten soudce Okresního soudu akceptoval. Obviněný muž je stíhán vazebně.

Foto ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.