Foto

Zfetovaný a opilý muž najel autem do zdi

Policisté šetří dnešní dopravní nehodu na křižovatce Klatovské a Nerudovy ulice v Plzni

4. prosince 2022 17:34 , aktualizace 19:46

Alkohol Cizinci Drogy Nehody

Partner článku – KS Therm

    Dnes kolem půl jedné došlo v Plzni k další dopravní nehodě opilého řidiče. Maďar narozený v roce 1982 odbočoval s vozem Kia z Klatovské třídy do Nerudovy ulice, zatáčku ale nezvládl, najel na chodník, smetl betonový odpadkový koš a čelně narazil do zdi domu.

     Po této nehodě řidič s vozem pokračoval v jízdě asi ještě tři sta metrů, pak vozidlo zaparkoval a z místa se pokusil odejít. Policisté ho však zajistili na místě. Maďar se zprvu vymlouval, že nehodu nezpůsobil, ale jeho utržená registrační značka nalezená ve zbytku odpadkového koše ho usvědčila.
     Následovala výmluva, že on přece auto neřídil, ale to zase snadno vyvrátilo několik svědků, kteří nehodu i jeho za volantem viděli. Poté už muž výmluvy vzdal a k jízdě se přiznal. Během komunikace s policisty se ale cizinec neustále ošíval, škrabal v obličeji, podupával a projevoval i další jasné znaky intoxikace pervitinem.

     Policisté muže tedy nejprve podrobili dechové zkoušce, která ukázala téměř dvě promile alkoholu. Taktéž následný test na přítomnost drog byl pozitivní a ten zase detekoval metamfetamin a amfetamin, tedy pervitin.
     Policisté řidiče převezli do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařským vyšetřením i odběrům krve a v tuto chvíli je samozřejmě podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.


 


KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.