Žhář ohrozil a zranil nevinné hotelové hosty

Ohněm zahladil stopy vloupání, životy spících lidí mu byly jedno

12. listopadu 2020 14:11 , aktualizace 14:40

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Kriminalisté dopadli devětadvacetiletého muže z Plzeňska, který se ve středu 4. března v nočních hodinách vloupal do jednoho z lázeňských domů v Lázních Kynžvart. Následně vnikl do prostoru zdejší restaurace, kterou vykradl.
     Co ale následovalo, lze jen velice těžko pochopit. Ačkoli muž dobře věděl, že jsou v lázeňském domě ubytovaní lidé, ve vykradené místnosti založil požár, aby zahladil stopy. Požár se ale začal velice rychle šířit, shořelo uskladněné zboží, oheň zničil či poškodil zařízení i vybavení lázeňského domu a také poškodil stavební konstrukce. Pachatel poté z místa utekl a zůstala za ním škoda přibližně 340 tisíc korun.
      Bohužel škoda ale nebyla pouze na majetku, při požáru se také několik ubytovaných osob nadýchalo zplodin hoření a muselo být transportováno do nemocnic. Jen díky velké dávce štěstí a velmi dobré práci hasičů nezůstali na místě mrtví či těžce zranění lidé.

     Muž, který se v současné době nachází ve výkonu trestu odnětí svobody za jinou trestnou činnost, bude dle všeho obviněn nejen z krádeže, ale také z obecného ohrožení a hrozí mu až osm let.

Foto: Ilustrační     

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.