Foto

Žhář se v Plzni opět zaměřil na kontejnery

V noci na dnešek došlo k úmyslnému zapálení čtyř kontejnerů v Bolevci

2. května 2022 12:31 , aktualizace 13:09

Hasiči

     V noci na dnešek došlo v Plzni Bolevci k několika požárům kontejnerů, které má na svědomí podle všeho opět žhář.
     Krátce po půlnoci vyjížděli hasiči k nahlášenému požáru kontejneru v ulici Pode Dvory. Když přijeli na místo zjistili, že od dle všeho úmyslně zapáleného kontejneru na papír chytil ještě vedle stojící kontejner na sklo a plameny také poškodily strom. Poté navíc hasiči zjistili, že hoří ještě další dva kontejnery přibližně o tři sta metrů dále v ulici.
     Hasiči v krátké době oba požáry lokalizovali a uhasili.

     Protože šlo zjevně o úmyslné zapálení, případem se začali zabývat i policisté. "Policisté prověřují veškeré okolnosti zahoření čtyř plastových kontejnerů na odpadky. To měl způsobit zatím neznámý pachatel," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté se trestním případem poškození cizí věci dále zabývají a po pachateli pátrají.
     V případě dopadení pachatele a prokázání viny mu v pravomocném rozhodnutí hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. 

     V nedávné době se několik žhářských útoků na kontejnery udály i na Americké třídě, jak jsme již informovali. 

     S hořícími odpadními a sběrnými kontejnery se hasiči potýkají relativně často nejen po Plzni, ale i v celém kraji. Aby ale kontejnery hořely pravidelně a opakovaně na tomtéž místě již tak obvyklé určitě není.
     Právě takovým případem se zabývají policisté v Plzni, kde na rohu Americké třídy a Pařížské ulice hořely kontejnery v podstatě pravidelně posledních několik týdnů, vždy ve večerních hodinách a naposledy včera kolem osmé.

     Ve třech případech museli na tomto konkrétním místě zasahovat hasiči. "V tomto prostoru jsme u hořícího kontejneru zasahovali 11. března, 28. března a 3. dubna," uvedl nám tiskový mluvčí hasičů s tím, že ve všech třech případech šlo o požár se škodou kolem sedmi tisíc korun a při žádném z nich naštěstí nedošlo ke zranění osob.

     Podle našich informací ale na tomto místě i v jeho blízkém okolí hořelo již minimálně pětkrát. Případem se proto zabývá policie a odbor životního prostředí. Po pachateli, který má zapalování kontejnerů na svědomí, se samozřejmě pátrá.

Aktualizováno:
     Po vydání článku nás čtenář upozornil, že na stejném místě kontejner hořel i 8. března a zaslal fotky z místa. Jde tedy již o šestý požár na tomto místě za jediný měsíc.

Foto HZS a KP

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.