Foto Video

Pravděpodobně žhář založil veliký požár, škoda jde do statisíců

Policisté pátrají po pachateli, který inicioval vznik požáru

16. května 2022 13:54 , aktualizace čtvrtek 19. května 11:31

Hasiči

     Ve čtvrtek minulý týden jsme informovali o velikém požáru v Horšovském Týně ve firmě Konstruktpol. Na místě zasahovali desítky hasičů a sloup kouře stoupající z požářiště byl vidět téměř deset kilometrů daleko. 

     Zprvu se mluvilo o tom, že jako příčina bude zřejmě určena nedbalost, ale vyšetřování přineslo zvrat. "Neznámý pachatel v době od 14:05 hodin do 14:13 hodin zatím nezjištěným způsobem inicioval vznik požáru, při kterém došlo k poškození 55 kusů různých kovových boxů, nejméně 6 kusů plastových oken a fasády sousední budovy. Požárem vznikla předběžná škoda ve výši 200 tisíc korun," uvedla nám dnes mluvčí policie s tím, že případ si převzali domažličtí policisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a pátrají po pachateli.


Původní článek

     Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s jedenácti kusy techniky vyjíždělo ve čtvrtek kolem druhé hodiny odpoledne do Horšovského Týna, kde došlo v průmyslovém areálu v Polní ulici k požáru. Sloup kouře stoupající z hořících palet s uskladněným materiálem byl vidět téměř deset kilometrů daleko.

     Podle informací přímo z místa došlo k požáru ve firmě Konstruktpol zabývající se kovovýrobou, kde začal hořet materiál vedle jedné z hal, kterou plameny bohužel také částečně zasáhly a poškodily.

     Na místo jako první dorazili profesionální hasiči ze Staňkova a krátce po nich jejich dobrovolní kolegové z Horšovského Týna.
     Pomocí tří proudů požár v řádu minut lokalizovali a zároveň ochlazovali stěnu lakýrny, kterou plameny zasáhly. Na objektu lakýrny sice popraskala okna, dovnitř ale díky bleskovému zásahu oheň nepronikl.

     Hasičům se během asi jedenácti minut od nahlášení požáru podařilo požár lokalizovat a v současné chvíli již probíhají dohašovací práce. 

     Podle velícího hasičů hořely palety, na kterých byly formy z expandovaného polypropylenu. Požár se naštěstí obešel bez zranění a vzniklá škoda i příčina vzniku požáru je v šetření.


 
D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.