Foto Video

Včerejší večer na náměstí Republiky byl hodně smutný

Trhovci na protest proti uzavření trhů zapálili na náměstí svíčky

26. listopadu 2021 19:23 , aktualizace sobota 27. listopadu 10:07

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera v šest hodin večer byly rozhodnutím vlády uzavřeny vánoční trhy v celé republice, samozřejmě včetně Adventních trhů na plzeňském náměstí Republiky.


     Podle pořadatelů je rozhodnutí vlády nelogické a pro Adventní trhy bude znamenat milionové ztráty. Obrovské až likvidační škody bude mít uzavření trhů také pro samotné prodejce a řemeslníky, mnozí se totiž specializují na sezonní zboží, které jinde nemají šanci prodat a pochopitelně není možné ho skladovat do dalšího roku.

     "Nevíme co budeme dělat, na vánoční trhy se připravujeme měsíce, máme na ně nakoupené a vyrobené zboží, které z větší části budeme muset vyhodit a vůbec netušíme, z čeho budeme žít. Přitom téměř všichni prodejci jsou tu očkovaní a riziko je tu podstatně menší, než v nákupních centrech a podobných zařízeních," zoufá si jedna z prodejkyň na náměstí.

     Zatímco v některých českých městech, například v Mostě, situaci vyřešili přejmenování vánočních trhů na trhy farmářské, které jsou bez konzumace jídla a nápojů dále povolené, v Plzni takovéto řešení zatím není možné.
     "V Plzni je situace poněkud jiná, organizátorem trhů není město, ale samotní trhovci, takže my takto postupovat nemůžeme,"
řekl nám starosta Plzně 3 Mgr. David Procházka s tím, že podle jeho informací mají sice trhovci v plánu v pátek nařízení vlády uposlechnout, chtějí ale hledat cestu, jak by bylo možné trhy zachránit.

     V šest hodin večer byl trh ukončen proslovem ponocného a následným symbolickým zhasnutím trhů, při kterém trhovci na pódiu jako protest za Adventní trhy zapálili svíčky. Pak již následovalo pouze balení a uzavírání stánků. 


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.