Foto

"Považujeme Českou republiku za náš domov, musíme se zapojit"

Plzeňská vietnamská komunita se zahájila kampaň proti pandemii nového koronaviru

středa 25. března 14:52 , aktualizace 15:01

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Finanční dar ve výši 300 tisíc korun a 1700 látkových roušek předali dnes zástupci Svazu Vietnamců v České republice městu Plzni na podporu boje proti pandemii koronaviru. Dar od sdružení přijali primátor Martin Baxa a radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký, předání zprostředkoval technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Roušky město předá potřebným do městských i neziskových organizací, peníze využije na krytí výdajů spojených s bojem proti Covid-19.
     „Opravdu si vašeho daru velmi vážíme. Dokazuje to, jaká soudržnost v Plzni panuje, a dokazuje to také to, že se zhmotnila vlna vzájemné podpory. Každá taková pomoc, solidarita a podpora je pro nás velmi důležitá a pomáhá překonat obrovský tlak, kterému čelí nejen občané, ale i města a obce,“ řekl primátor Martin Baxa. 
     "Roušky město předá potřebným do městských i neziskových organizací, peníze využijeme na krytí výdajů spojených s bojem proti Covid-19. Moc děkujeme!" uvedl dnes na svém facebookovém profilu primátor Baxa.
     Předání na radnici se zúčastnili Nguyen Sinh, místopředseda Svazu Vietnamců v České republice, jenž je současně předsedou Svazu Vietnamců v Plzeňském kraji, dále předseda místní organizace Svazu Vietnamců v Plzni Nguyen Hoai Thanh, místopředseda plzeňského svazu Nguyen Huy Anh a Nguyen Trung Ha, člen ústředního výboru Svazu Vietnamců v České republice. Od primátora Marina Baxy a radního pro bezpečnost Martina Zrzaveckého obdrželi pamětní list za všechny, kteří tuto pomoc využijí.
     "Vietnamská komunita je nedílnou součástí české společnosti. Žijeme tu, považujeme Českou republiku za náš domov, musíme se zapojit, zahájili jsme kampaň v boji proti Covid-19,“ uvedli zástupci komunity. „Události v České republice vyvolaly obrovskou vlnu solidarity uvnitř naší vietnamské komunity. Začali jsme šít rychle roušky, rozdávali jsme je ve svém okolí, v bydlišti, aby se všichni lidé mohli chránit. Vietnamské šičky, když měly čas navíc, tak šily roušky jako dar pro město Plzeň. Děkujeme za přijetí, doufáme, že všechna opatření a nařízení rychle přejdou a věříme, že to společně zvládneme a budeme se moci vrátit do normálního života,“ dodali.
     Vlnu solidarity naši vietnamští spoluobčané v Plzni vyjadřují i tím, že ve 28 provozovnách nabízejí kávu a pití pro členy integrovaného záchranného systému zdarma a jedna z místních vietnamských restaurací také poskytne plzeňské nemocnici sto porcí obědů denně po dobu jednoho týdne.
     Podle radního pro oblast bezpečnosti Martina Zrzaveckého, jenž má za město Plzeň na starost celý systém zajištění a distribuce roušek a dalších ochranných pomůcek, půjdou roušky okamžitě mezi potřebné, tedy mezi organizace a partnery města. „Předáme je do sociálních zařízení, jako jsou například městská charita, Dětské centrum a podobně,“ uvedl Martin Zrzavecký.
     Město Plzeň už samo vlastními silami zajistilo několik desítek tisíc roušek, když například zakoupilo sedm kilometrů látky na jejich výrobu a vytvořilo systém rozvozu látky i přijímání roušek od dobrovolníků, kteří je šijí.

Foto: Město Plzeň

 
Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.