Život dívce zachránila sociální pracovnice

Přinášíme podrobnosti včerejší dramatické záchrany života v centru Plzně

3. října 2018 09:48 , aktualizace 09:58

Hrdina Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera jsme informovali o případu záchrany dívky, která se na Wilsonově mostě v Plzni chtěla pokusit o sebevraždu. Podařilo se nám zjistit, že život dívce na mostě zachránila sociální pracovnice na cestě za klientem. Tato žena nám dramatickou situaci na mostě podrobně popsala, ale je natolik skromná, že si nepřeje zveřejnit své jméno.
     Co se tedy na mostě přesně odehrálo nám žena popsala v dopise:

     Pracuji jako terénní sociální pracovnice a cestou na doprovod klienta mě zaujala dívka sedící na okraji mostu. Nejprve jsem si myslela, že se jen kochá pohledem na řeku, když jsem okolí ní prošla a otočila jsem se, zjistila jsem, že pláče.
    Začala jsem na ni mluvit, dívka se chytla a začala mi říkat, že jí zemřela matka, nic se nedá zachránit, opustil ji přítel. Mezi tím jsem z batohu jednou rukou vytahovala mobil a začala vytáčet 112, tak, abych měla druhou ruku volnou a mohla dívku případně chytit. Po hovoru s operátorkou 112, přišla další žena a začala mě přesvědčovat, že dívku zná a vše bude v pohodě.
    Dívka se při řeči s ní dostala do záchvatu a začala se snažit spadnou do řeky. Tato žena dívku začala objímat jako dítě a znemožňovala mi pořádné chycení dívky. Držela jsem ji tedy pevně za ruku.
    Mezitím jsem dala pokyn okolostojícím dívkám, aby upozornili jakékoliv okolo jedoucí policejní auto, protože se tam přivolaná záchranka nemusí dostat včas. Dívky mě uposlechly. Zastavili první hlídku, která vyskočila z auta a dívku strhli.
    Ptala jsem se, zda se dívce dostane psychiatrické pomoci a poté jsem místo urychleně opustila, jelikož jsem pospíchala na výše zmíněný doprovod klienta.

    Kolik lidí tudy prošlo přede mnou? Prostě jsem musela zareagovat. 

    Za redakci paní samozřejmě gratulujeme k pohotové reakci i perfektnímu zvládnutí situace, které s největší pravděpodobností dívce doslova zachránilo život.

    O případu jsme informovali v článku:

Na mostu v centru Plzně došlo k pořádnému dramatu

Na mostu v centru Plzně došlo k pořádnému dramatu

02. 10. 2018, 13:57, aktualizace 03. 10. 2018, 10:13

Mladá žena chtěla skočit z Wilsonova mostu a dle všeho jí dvě jiné ženy zachránily život
Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.