Foto

Život sebevrahovi zachránil "Jehla" společně s dalším řidičem a policisté z OHS

Zabránit mladíkovi skočit z mostu se podařilo dvěma pohotovým svědkům a policistům

21. prosince 2018 11:55 , aktualizace 11:56

Sebevraždy Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     K dramatické situaci, při které byl ohrožen lidský život, došlo včera po sedmé hodině večer v Plzni v Sušické ulici na mostě přes železniční trať.
     Zde si několik svědků všimlo mladého muže, který stál za zábradlím a očividně zvažoval ukončení svého života skokem na koleje.
     V tu chvíli se děj začal odvíjet dvěma směry. Náhodná kolemjdoucí o situaci telefonicky informovala policii a operační důstojník na místo okamžitě vyslal několik hlídek. Zároveň ale na mostě zastavili dva pohotoví řidiči, kteří se rozhodli pokusit se s mladíkem navázat kontakt.
     "Vyrazili jsme s druhým řidičem se dotyčného zeptat, co tam vyvádí. Drželi jsme si odstup, křičel po nás ať k němu nechodíme. Zkusili jsme aspoň navázat kontakt a postupně se ho vyptávat, co ho trápí. Při každé jeho větě a ohlédnutí dolu ke kolejím jsme se pomalu s "parťákem" přibližovali. Třetí chlápek co zastavil hned kontaktoval policii. Poté co se skokan zeptal jestli jsou dráty na železnici pod proudem a že doufá že ano, jsem hned houknul na volajícího ať nechá dispečink zastavit vlaky a ať vypnou proud ve vedení, což hned učinili," popsal na facebookovém profilu Plzeňská Jehlárenská jeden z účastníků.
     Souběžně o zastavení provozu na trati České dráhy žádal operační důstojník policie.
     V krátké době na místo dorazili policisté z oddělení hlídkové služby, kteří se s mladíkem pokoušeli navázat kontakt z druhé strany, než civilisté. Tím se podařilo mladíkovu pozornost rozptýlit natolik, že se dvěma civilistům podařilo dostat až k němu.
     "Bál se, že ho policie zkusí vytáhnout a tak se k nim neotáčel zády a ti se nemohli přiblížit vůbec. Posunky jsme se s "parťákem" domluvili, že se ještě párkrát otočí přímo na policii, uděláme tři rychlé kroky a vytáhneme ho my. Po pár minutách jsme vyrazili, čapli ho za ramena, vytáhli ho přes zábradlí zpět, přiběhla policie a pomohla nám ho udržet na zemi," pokračoval v popisu situace přímý účastník. 
      "Díky pohotové reakci svědků a policistů se nakonec podařilo mužovu pozornost odvrátit a mohli jej zpacifikovat a odvést do bezpečí. Policisté zjistili, že se jedná o 24letého muže, který jako důvod uvedl tíživou finanční situaci. Děkujeme občanům za jejich pomoc," řekla nám k případu tisková mluvčí policie.

     Za redakci můžeme pouze dodat: Perfektní práce všech zúčastněných, gratulujeme.

Foto: PČR a Plzeňská Jehlárenská
 

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.