Foto Video

Mladistvý recidivista na Petrohradu zkopal muže do bezvědomí

Zkopaný Jirka má trvalé následky, utrpěl pohmoždění spánkového laloku

úterý 13. srpna 10:47 , aktualizace 12:21

Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Mladistvý útočník, který neváhal kopat do ležícího muže i přesto, že ten byl již v bezvědomí, je konečně dopaden. Za jeho dopadením jsou hodiny a hodiny pečlivé práce kriminalistů.
     Dle našich informací je sedmnáctiletý útočník doslova lidský odpad, který i přes svůj nízký věk má za sebou opakované napadení lidí, či dokonce loupež, trestnou činnost již páchal i jako nezletilý a v této době je ve vězení pro mladistvé za jinou trestnou činnost.

Co se tenkrát stalo?

     V pátek 11. ledna jsme informovali o odporném případu, kdy tento večer kolem půl osmé došlo v Plzni na Petrohradu v Rubešově ulici k velmi brutálnímu útoku. Dle prvotních informací přímo z místa měl dvaapadesátiletý muž okřiknout partu několika snědých mladíků. Jeden z mladíků okamžitě reagoval prudkým útokem, po kterém skončil muž v bezvědomí ležet na chodníku před domem číslo 32.
     Záchranáři na místě muže ošetřili a transportovali s těžkým zraněním hlavy na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín.

Zkopaný Jirky má trvalé následky

     Naše redakce byla ve spojení s přáteli i rodinou napadeného muže. "Byli jsme za ním na JIPce. Vůbec nevěděl kdo je a dokonce, ani že má dceru!"
     Jaký je Jirka člověk, nám popsala jeho dlouholetá kamarádka: "Jirka je takovej pohodář, s každým se bavil, v hospůdce tady u nás hrával na kytaru, prostě obyčejnej, hodnej chlap, kterej by nikdy nikomu neublížil. Proč by na něj někdo útočil, nedokážu pochopit!"
 
   Bohužel i dnes, více než půl roku po útoku, má pan Jiří trvalé následky. Při napadení utrpěl pohmoždění spánkového laloku a více jak dva týdny ležel v nemocnici. Následkem zranění trpí poruchou krátkodobé i dlouhodobé paměti a poruchou řeči. Tyto poruchy budou dle znalce s největší pravděpodobností již trvalé.

Rodina i přátelé prosili o pomoc:

     "Nechceme, aby to těm bestiím prošlo, pomozte prosím policii! Pokud máte jakékoli informace, dejte policii vědět. Šlo o brutální útok na nevinného muže, který neuděl nic špatného, zbili ho a kopali do něj na zemi. Pokud to těm zrůdám projde, mohou to zopakovat příště i vašim blízkým!"     
     Na tuto výzvu, kterou jsme v lednu vydali, se nám i policii ozvalo několik lidí, kteří schodně uvedli, že v blízkosti místa útoku se pohybovala parta snědých výrostků, chlapců i dívek, kteří měli na oblečení připevněn reproduktor a velice nahlas pouštěli muziku.
     Během vyšetřování se pak ukázalo, že toto byla velice důležitá informace. Když totiž mohl Jiří vypovídat, uvedl, že potkal partičku, která velice hlasitě pouštěla hudbu. Jirka mladíka požádal, aby hudbu ztlumil. Mladík na to reagoval slovy: ,,Nebo co?“ Jirka ho tedy napomenul znovu a to se mu stalo osudným. Mladý agresor se na něj vrhl, srazil ho k zemi a pak do něj ještě kopal, i když napadený se již nehýbal.
     Tato parta již měla na svědomí několik předchozích excesů na veřejnosti, ale po tomto posledním útoku zmizela a na veřejnosti se přestala pohybovat.
      Policisté se začali případu intenzivně věnovat a díky precizní práci plzeňských kriminalistů i kamerovým záznamům z jiného napadení, kde mladík také figuroval, policisté agresora ztotožnili a vypátrali.
      Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň zahájili trestní stíhání mladistvého ze spáchání provinění ublížení na zdraví v jednočinném souběhu s přečinem výtržnictví.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.