Foto

Zloděj nešika neměl svůj den - vzbudil psa, zlomil sekeru a skončil v rukou policie

Jeho ukrytý lup vypátral služební pes Garrit

11. října 2017 17:08, aktualizace středa 11. října 17:09

Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V pátek 6. října během brzkých ranních hodin v Dasnicích na Sokolovsku začala anabáze zloděje nešiky, při které se pokusil krást hned čtyřikrát.
     Nejprve měl muž před rodinným domem přistoupit k odstavenému jízdnímu kolu, kterého se měl v úmyslu zmocnit. V tom mu však zabránil majitel kola, kterého vzbudil štěkot jeho psa. Muže okřiknul a ten z místa odešel. Při odchodu ale stihl odcizit alespoň sekeru.
     Tu chtěl použít při další krádeži, kdy si usmyslel vniknout do místního stánku. Sekeru však při tom zlomil a vniknout do stánku se mu tak nepodařilo.
     O chvíli později se už úspěšně vloupal do prodejny potravin. Z prodejny odcizil různé zboží jako potraviny, drogistické zboží, alkohol a ruční nářadí. Aby měl lup čím odvézt, odcizil u dalšího rodinného domu stavební kolečko, kterým věci odvezl a ukryl si je poblíž.
     Svým jednáním způsobil poškozeným škodu ve výši kolem 26 tisíc korun.

     Na místo byl povolán policejní psovod se služebním psem Garritem. Ten vypracoval stopu a policisty přivedl až k lupu, který měl muž ukrytý u nedalekého potoka.

     "Kriminalisté osmadvacetiletého muže ze Sokolovska ještě téhož dne zadrželi. Nyní si od nich převzal usnesení o zahájení trestního stíhání, kdy byl obviněn ze spáchání pokračujících přečinů Krádež, Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci. Tohoto jednání se dopustil i přesto, že byl za přečin Krádež v posledních třech letech již odsouzen. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto: PČR

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.