Foto Video

Policejní zásah v Lékárně

Vloupání do restaurace na náměstí Republiky překazil včasný zásah

13. ledna 2021 09:02 , aktualizace 09:08

Krádež Vloupání

     Pořádnou dávku drzosti předvedl v pondělí v osm hodin večer zatím neznámý zloděj na náměstí Republiky v Plzni, když se na tomto i v této době relativně velmi frekventovaném místě rozhodl vloupat do uzavřené restaurace Lékárna.
     Zloděj se zatím nezjištěným způsobem dostal do průjezdu domu, kde vypáčil vstupní dveře restaurace, vnikl dovnitř a za světla plamínku zapalovače začal prohledávat bar.

     V tu chvíli ale počínání zloděje již prostřednictvím kamery bezpečnostního okruhu sledoval operátor bezpečnostní služby Tuebor General Security, kterého na narušení objektu upozornil alarm. Operátor na místo okamžitě vyslal hlídku, a protože se pachatel stále nacházel v objektu, přivolal na pomoc i policisty. Strážný Tueboru i policisté na místo dorazili během pouhých několika minut, zloděj si ale zřejmě prosklenými výlohami restaurace všiml jejich příjezdu a okamžitě se dal na útěk do zadní části domu, kde se mu podle všeho podařilo uprchnout průchodem do Dřevěné ulice.

      Policisté sice okamžitě zahájili pátrání a prohledali i celý dům, zda se v něm někdo neskrývá, pachatele se však objevit nepodařilo. Včasným příjezdem ale bylo zabráněno krádeži, zloděj totiž podle všeho nestačil ukrást vůbec nic a škoda tak vznikla pouze na poškozených dveřích.

      Na místo nakonec dorazil výjezd i s technikem k zajištění maximálního možného množství stop. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání krádeže a poškození cizí věci," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté vyhodnocují zajištěné kamerové záznamy a po pachateli intenzivně pátrají.


 


     
       
      

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost