Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Návrat staré zlodějské profese "půdaři"?

"Já jsem půdař, dřív to byla prima živnost, to se tenkrát v domácnostech ještě dbalo o prádlo..."

3. května 2021 15:16 , aktualizace 15:21

Krádež Vloupání

     "Já dělám jen malé věci, já jsem půdař, dřív to byla prima živnost, to se tenkrát v domácnostech ještě dbalo o prádlo," přesně touto větou se novému panu policejnímu radovi představoval známý chmáták a půdař Josef Picmaus ve slavném seriálu Panoptikum Města pražského. "Půdaři" byli za první republiky zlodějíčci umístěni až na nejnižší společenské žebříček galerky, kteří se zaměřovali výhradně na sušárny ať už umístěné na půdách či v jiných prostorech, kde kradli sušící se prádlo.

     Nyní se však, po desítkách let, jeden takový "půdař" objevil i v Plzni. "Outdoorové oblečení a další odcizené věci dvou poškozených osob zmizely z bytového domu ve Schwarzově ulici v Plzni, kam se v pátek 30. dubna v ranních hodinách pachatel násilím vloupal do sušárny. Z té odcizil pověšené schnoucí oblečení za více jak dvaadvacet tisíc korun. Ze sušárny pak i s lupem unikl přes poškozené sklepní okno.
     Borští policisté se případem zabývají, po věcech i pachateli pátrají. Ve věci zjišťují a prověřují veškeré získané poznatky, které jsou součástí vedeného trestního řízení,"
popsala jednání pachatele mluvčí policie.

Foto: Ilustrační

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!