Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Recidivista Alexander Č. na loupeživé výpravě do Kozolup

Saša je neschopný dokonce i jako kriminálník, před policejním psem se zamkl ve skladu a řval, ať ho nezabíjejí

4. října 2019 13:48 , aktualizace 14:31

Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

      Pro cigarety a alkohol si do Jednoty v Kozolupech vyrazil dnes kolem druhé hodiny ráno zloděj.  Mladík rozbil sklo na vstupních dveřích, vypáčil jejich rám a vnikl do prodejny.
     Pachatel nebyl moc chytrý, neuvědomil si, že při svém násilném vstupu spustil poplach na pultu centrální ochrany Bezpečnostní služby Tuebor G.S.
     Operátor na místo okamžitě vyslal hlídku, která k právě vykrádané prodejně dorazila během několika málo minut. Strážný si okamžitě všiml poškozených dveří a zaregistroval i pohyb zloděje v objektu. Zajistil tedy místo, aby pachateli zabránil v útěku a přivolal na místo policii.
     K Jednotě v krátké době dorazila hlídka obvodních policistů a také psovod se psem Fuzzym. Když policisté vstoupili do prodejny, pokusil se pachatel utéct okénkem skladu, v čemž mu ale zabránila mříž. Poté zloděj podruhé prokázal svou pitomost a ve skladu se zcela nelogicky zamkl, což policisty sice značně překvapilo, ale nezastavilo, dveře vyrazili a pachatele zadrželi.
     Pohled na policejního psa vyhnal mladíkovi z hlavy veškeré myšlenky na útěk a zajistil jeho ochotnou spolupráci. Policistům odevzdal tašku, ve které si chtěl z prodejny odnést pokladnu, několik láhví alkoholu, energetické nápoje a kartony cigaret.

Vysoká škola kriminální v Hostouni a téměř padesát útěků

     Zadrženým pachatel je našim čtenářům dobře známý sotva osmnáctiletý recidivista Alexander Č.
     Tento mladík byl již jako dítě absolutně nezvladatelný a byla mu nařízena ústavní výchova, kde ho ale také nezvládali. Saša proslul tím, že z výchovného ústavu uprchl téměř padesátkrát a vždy se pak živil trestnou činností. Od dalších mladistvých kriminálníků se pak Saša při svých nepravidelných a řídkých pobytech stihl doučit tomu, co ještě neuměl. 

     "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádež ve stádiu pokusu a poškození cizí věci," uvedla tisková mluvčí policie.

První foto je pes Fuzzy u jiného zákroku, druhá je vchod do vykradené prodejny v Kozolupech

     Zajímala by Vás práce operátora pultu centralizované ochrany nebo člena výjezdové jednotky právě u této bezpečnostní služby? Chtěli byste se podílet na bezpečnosti Plzeňska? Myslíte si, že na to máte? Hledáte zajímavou, i když náročnou práci? Měli bychom pro Vás tip.

     Bezpečnostní služba TUEBOR G.S., která má v Plzni mnohaletou tradici, rozšiřuje řady svých zaměstnanců a do svého týmu v Plzni hledá zodpovědné a pracovité kolegy.

Výjezdová jednotka

     Pokud jste v dobré fyzické kondici, máte pro strach uděláno a baví Vás práce v terénu, je pro Vás jako dělaná práce ve výjezdové jednotce. 
     Ta obnáší krom pravidelných kontrol střežených objektů hlavně realizaci výjezdů na poplachové události podle pokynů operátorů PCO ( pult centralizované ochrany), prvotní zajištění místa události, vyhodnocení a řešení situace přímo na místě a v případě potřeby spolupráci se strážníky nebo policisty.
      Případní zájemci o tuto práci musí mít řidičský průkaz skupiny B, základní znalosti práce na PC a být trestně bezúhonní.

Operátor PCO

      Nevyhovuje Vám práce v terénu, ale chcete pracovat v oboru bezpečnosti? Máte-li dobré komunikační a rozhodovací schopnosti, můžete jí řídit.
      Prací operátora PCO je hlavně vyhodnocování poplachových událostí, práce s kamerovými systémy na střežených objektech, komunikace s klienty po telefonu a koordinace zásahů výjezdové jednotky.

      Na obou těchto pracovních pozicích TUEBOR nabízí v oboru nadprůměrnou mzdu, časově výhodný systém směn, dlouhá volna, zaměstnanecké benefity a atmosféru malého pracovního kolektivu.

     Zaujala Vás tato práce? Chcete být součástí týmu? Zašlete tedy svůj stručný životopis společně s kontaktními údaji na e-mailovou adresu provoz@tuebor.cz.

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.