Zloděj smolař

Recidivista zamčený ve sklepě se musel dobouchat pomoci

2. prosince 2021 10:05

Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Policisté v posledních dnech sdělili podezření ze spáchání krádeže muži, kterého na dráze zloděje provází až neuvěřitelná smůla a jeho poslední zadržení připomíná spíše scénku z filmové grotesky.
     Obyvatelé domu v Lidické ulici v Plzni ve večerních hodinách zaslechli ze sklepa domu hlasité bušení na dveře, a protože se zjevně jednalo o někoho cizího, přivolali na místo policisty. Když poté za přítomnosti policistů dveře otevřeli, ukázalo se, že se nemýlili. Ve sklepě totiž stál velmi nemile překvapený zloděj.
     Ukázalo se, že muž do domu vnikl poškozením zámku vchodových dveří a začal hledat, co by mohl ukrást. "Před jednou z bytových jednotek odcizil volně odložené pánské sportovní boty a u další bytové jednotky si vzal z odstaveného dětského kočárku volně položenou dětskou látkovou deku," popsala tisková mluvčí policie s tím, že jen na zámku dveří muž způsobil škodu ve výši 9000 korun.
     Poté se zloděj vydal do sklepa, odemčenými dveřmi vstoupil dovnitř a začal ho prohledávat. Mezitím ale kolem sklepa procházel někdo z obyvatel domu, otevřených dveří si všiml a zřejmě s myšlenkou na nezodpovědnost sousedů je nejen zavřel, ale také poctivě zamkl.
     Když zloděj zjistil, že se ze sklepních prostor panelového domu nemá jak dostat, přistoupil k poslednímu zoufalému řešení a začal na dveře bušit. 
     Policisté u překvapeného muže nalezli odcizené věci, které si majitelé samozřejmě poznali, zloděje zadrželi a převezli k dalším úkonům. "Policisté jednatřicetiletému muži z Plzeňska sdělili podezření z přečinu krádeže, které se dopustil i přesto, že byl za obdobnou trestnou činnost v posledních třech letech pravomocně potrestán," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že v případě pravomocného odsouzení muži hrozí trest až tři roky za mřížemi.

Foto ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.