Zloděj trezor sám nezvládl a tak si přizval kamaráda

Oběma mužům nyní hrozí za krádež až pět let za mřížemi

Autor: Karel Aleš čtvrtek 9. května 09:24 , aktualizace 09:31

Krádež Vazba Zadržení pachatele


     V úterý 30. dubna v nočních hodinách vnikl do restaurace v Chebu zloděj, kterému se podařilo dostat až do kanceláře, odkud odcizil volně uložený železný trezor s finanční hotovostí.
     Zloděj trezor naložil na přepravní rudlík a dovezl ho ke vchodu objektu, tam ale zjistil, že ho sám nezvládne naložit do auta. Po chvíli se proto vrátil společně se starším spolupachatelem, spolu odcizený trezor naložili do osobního auta a z místa odjeli.

     "Policisté se událostí, při které zloději způsobili škodu přibližně dvě stě tisíc, začali zabývat okamžitě po oznámení a po prvotních úkonech bylo kriminalistickým technikem zajištěno několik stop, následně bylo na parkovišti v jiné části města zajištěno osobní vozidlo, kterým byl trezor odvezen. Oba muže policisté později zadrželi," uvedl nám mluvčí policie.

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání obou mužů z Chebu ve věku 28 a 37 let, které obvinili ze spáchání přečinu krádeže. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného osmadvacetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž převezen přímo do věznice.

     V případě prokázání viny hrozí oběma mužům trest odnětí svobody až na pět let.

Foto ilustrační z obdobného případu

Za oponou

Jistota skvělého jídla a pití, vynikající gastronomické zážitky, unikátní a inspirativní prostředí... Chutě. Radost. Zážitky. ZA OPONOU.