Foto

Senior recidivista již možná z vězení živý nevyjde

Bytový zloděj znovu dopaden - byl to 71letý důchodce

11. prosince 2017 22:47 , aktualizace úterý 12. prosince 11:31

Krádež Vloupání

Partner článku – Delta Plzeň

     Minulý měsíc jsme psali o vloupačce do domu plzeňského zlatníka v ulici K Ráji, ke které došlo v pondělí 30. října mezi půl devátou ráno a pátou odpoledne.
     V té době ještě neznámý pachatel šel najisto a vybral si právě dům zlatníka, kde předpokládal více peněz či dokonce zlata. Stopy zajištěné na místě ukázaly, že pachatel nejprve prohodil žulovou kostkou dvojitou skleněnou tabuli okna domu a pak vnikl do interiéru domu, odkud odcizil dřevěnou šperkovnici se šperky v hodnotě nejméně 120 000 korun.

     Plzeňští kriminalisté se začali okamžitě případem velice intenzivně zabývat, po pouhých dvou dnech pachatele dopadli a my vám sdělili, že skončil v policejní cele. Velkým překvapením pro nás ale byla informace o věku pachatele, dům na Roudné totiž prý vykradl důchodce ve věku 71 let.
     Dnes nám tyto informace potvrdila i mluvčí policistů, která uvedla: "Díky precizní práci kriminalistů Městského ředitelství policie Plzeň, byl pachatel, který odcizil šperkovnici, ve které se nacházelo několik druhů cenností dopaden. Policisté zahájili trestní stíhání jednasedmdesátiletého muže. Pachatel je obviněný z přečinu krádeže a z přečinu porušování domovní svobody."
     Vzhledem k trestní minulosti muže a jeho věku je možné, že z vězení již nevyjde, protože mu hrozí až pět let.

Foto: okno kudy senior vnikl do domu zlatníků a ukradená šperkovnice

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.