Foto

Zloděje nafty zadržel policejní pes Pret

Pes muže vypátral a zajistil i přes tmu, déšť i obtížný terén

14. září 2018 19:11 , aktualizace 19:18

Krádež Zadržení pachatele Zvířata

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V neděli 2. září v brzkých ranních hodinách byl policii oznámen pohyb podezřelé osoby v areálu kamenolomu na Kralovicku. Na místo hned po oznámení vyjela hlídka obvodních policistů z Kralovic, hlídka pořádkové jednotky a dále byli povoláni policisté z obvodního oddělení Kaznějov a dokonce i policejní psovod se služebním psem Pretem. Ihned bylo zajištěno širší okolí lomu a pes Pret prozkoumal celý areál. 
     Pátrání ztěžoval nejen hustý déšť, ale i tma a obtížný a nebezpečný terén. Především díky Pretovi, který se vydal ihned po stopě, se podařilo najít podezřelého muže ukrytého na skalním převisu v mezipatře kamenolomu. Pachatel si zřejmě myslel, že k úkrytu využije tmy a náročného terénu. 
     Když zjistil, že je jeho úkryt prozrazen, rozhodl se zloděj bránit, ale pouze do doby, než zjistil, že policisté mají i psa: "Muž byl policisty vyzván, aby opustil úkryt, což po chvíli dobrovolně učinil. Pachatel byl na místě zajištěn a následně předán hlídce obvodního oddělení Kralovice k dalším úkonům.
      Balo zjištěno, že si muž přinesl plastové kanystry a hadici ke stavebnímu bagru. Odšrouboval víčko nádrže a pomocí hadice odčerpal okolo 200 litrů motorové nafty do kanystrů, které následně odnášel a přeléval do připravených plechových sudů. Naftu vrátili policisté majiteli," popsala tisková mluvčí policie.

     Práce policejních psovodů a jejich čtyřnohých pomocníků je velmi záslužná. Za takovými úspěchy kynologů se skrývají hodiny práce a cvičení. Tito týmový parťáci jsou dokonale sehraní a umějí si poradit za každé situace. To dokazuje i jeden z našich nedávných článků, který informuje hned o třech případech:

Žena napadla nožem devětasedmdesátiletou babičku

Žena napadla nožem devětasedmdesátiletou babičku

06. 09. 2018, 09:10, aktualizace 06. 09. 2018, 13:17

Útočnici a další dva pachatele během čtyř dnů vypátrali policejní psi

Foto: PČR

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.