Zloděje vzácných kovů chytili přímo při činu

Skupina Rumunů nakradla příměsi oceli skoro za milion korun

Partner článku – TUEBOR General Security

     V neděli 8. srpna před druhou hodinou ráno vyjížděli policisté prověřit oznámení, že uvnitř objektu hutní společnosti v Hrádku na Rokycansku se nachází skupina mužů, která má krást směsi různých kovů. Policistům, kteří na místo dorazili v krátké době se přímo uvnitř areálu hutí podařilo zadržet dva muže. Ukázalo se, že společně s dalšími dvěma společníky vnikli na pozemek železárny a poté do výrobní haly, odkud odcizili různé příměsi pro výrobu oceli. Policisté zajistili také lup, který měli cizinci, podle našich informací Rumuni, připravený k odnesení. "Vzácné kovy, které už měli připravené u východu haly, byly vyčísleny na částku téměř 800 000 korun," uvedla tisková mluvčí policie.
      Následně policisté z oddělení obecné kriminality devětačtyřicetiletému muži a o čtyři roky mladšímu komplici sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže spáchaného ve stádiu pokusu formou spolupachatelství. Jelikož se jednalo o cizince, kteří se na území České republiky nezdržují, byl případ veden ve zkráceném přípravném řízení ve lhůtě čtyřiceti osmi hodin. Dle kvalifikace trestné činnosti, která se odvíjela od výše škody, mohou být muži odsouzeni až k pěti letům vězení.

Foto ilustrační

TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost