Zloděje zadržel policista cestou z noční

Vylekaný zloděj se přiznal k několika krádežím

pondělí 10. června 09:22

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V pátek 7. června kolem osmé hodiny ranní v Nádražní ulici ve Kdyni vnikl do zaparkovaného Fordu Transit zloděj, který vozidlo prohledal a odcizil z přihrádky ve dveřích pánskou koženkovou tašku. V té se nacházely osobní doklady majitele vozu, peněženka s platební kartou a finanční hotovost.
     Zloděj po krádeži vůz zase zavřel a chystal se od něj nenápadně odejít. Nevšiml si ale, že jeho počínání zpozoroval policista Obvodního oddělení Kdyně, který šel domů po noční službě. Policista zloděje podle výborné osobní znalosti kriminálně závadových osob ve svém okrsku poznal a správně předpokládal, že muž trestnou činnost páchá i v tu chvíli.
    Policista přistoupil k vozidlu, zloděj se ho lekl a hodil tašku zpět do vozidla. Následně byl zadržen a předán policistům ve službě.
    "Osmačtyřicetiletý muž se při výslechu doznal i k dalšímu vloupání do vozidla, kdy na konci května opět ve Kdyni na parkovišti na sídlišti vypáčil zámek dveří osobního vozidla tovární značky Fiat a ze středového panelu odcizil autorádio značky Sony," uvedla tisková mluvčí policie.
     Policisté zloději sdělili podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli hrozí až tříletý trest. Věc je zpracovávána ve zkráceném přípravném řízení, svůj verdikt si u soudu vyslechne do dvou týdnů.

Foto ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.