Zloději kradli co jim přišlo pod ruku, od cigaret po robotickou sekačku a traktor

Policisté objasnili několik sérií krádeží se škodou ve stovkách tisíc korun, obvinili osm osob

30. listopadu 2022 14:22 , aktualizace 14:33

Krádež Vazba Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Mraknet

     Policistům se podařilo objasnit hned několik trestných činů krádeží, ke kterým v posledních dvou měsících došlo v Plzni. Plzeňští kriminalisté obvinili pět mužů a jednu ženu ve věku 28 až 33 let ze spáchání trestných činů Krádež, Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci.

     "Dva z obviněných mužů odcizili během měsíců října a listopadu na různých místech Plzně pět jízdních kol i s příslušenstvím, šperky a kabelku s osobními věcmi poškozené. Poškozeným tak způsobili škodu v celkové výši 158 tisíc korun," popsala tisková mluvčí policie první sérii krádeží.

     "Druhá dvojice obviněných mužů kradla v listopadu v jednom z plzeňských nákupním center. Muži si z obchodu odnesli potraviny, drogistické zboží a oblečení v hodnotě 15 tisíc korun. Odcizili dokonce lososové filety v hodnotě 5 tisíc korun," uvedla mluvčí policie.

     "Poslední obviněný muž odcizil během z několika plzeňských prodejen během dvou měsíců přes 200 krabiček cigaret různých značek, ale kradl také potraviny, alkohol, oblečení, parfémy a další drogistické zboží. Policisté ho usvědčili ze spáchání celkem 17 skutků, při kterých škoda přesáhla částku 130 tisíc korun odcizením a 100 tisíc poškozením objektů. V některých případech mu při krádeži pomáhala i obviněná žena," popsala mluvčí policie řádění další dvojice.

      Díky pečlivé práci plzeňských policistů, na základě důkazních materiálů a díky vyhodnoceným kamerovým záznamům, se podařilo všechny pachatele vypátrat a usvědčit. Čtyři ze šesti obviněných osob poslal soudce do vazby, kde budou čekat na soudní přelíčení.

     Podobně ze dařilo i kriminalistům v Karlových Varech, kterým se podařilo vypátrat, zadržet a usvědčit dvojici zlodějů, kteří celkem způsobili škodu za více než 350 tisíc korun.
     "Obvinění muži se měli od konce října do první poloviny listopadu v Karlových Varech dopustit krádeží nejméně ve čtyřech případech.
      Ve druhé polovině října měli společně poškodit plot u jedné ze zahrad, na kterou poté vstoupili. V tu dobu pozemek sekala travní robotická sekačka, kterou odcizili společně s nabíjecím zařízením a z místa odešli. 
      V první polovině listopadu v jednom z areálů měli vniknout do objektu takzvané strojovny, ze které odcizili různé nářadí a ze stejného areálu odcizili také zahradní traktor.
     O několik dní později měli v jednom z penzionů najít klíče od garáže, která se nacházela v suterénu budovy a odcizit z ní elektrokoloběžku a elektrokolo.
     Jedné krádeže se měl dopustit mladší z mužů sám v první polovině listopadu, kdy během cesty autobusem odcizil kabelku, ve které se nacházely osobní doklady, finanční hotovost, několik platebních karet a dva mobilní telefony. Ještě ten den provedl z odcizených platebních karet nejméně tři výběry hotovosti,"
popsal mluvčí policie.

      Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 25 a 42 let, které obvinili ze spáchání přečinu Krádeže. Mladšího muže navíc obvinili z přečinů Zatajení věci a Neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
      Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí mladšího obviněného do vazby a na rozhodnutí soudu si tak pětadvacetiletý muž počká v policejní cele. 
      V případě prokázání viny hrozí staršímu muži trest odnětí svobody až na dva roky a mladšímu muži až na pět let, neboť svým jednáním způsobil větší škodu.

Foto ilustrační 

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.