Foto

Lidské hyeny okrádaly Leteckou záchrannou službu o palivo do vrtulníku

Jedni létají a zachraňují, druzí je zatím na zemi okrádají

15. května 2018 14:23 , aktualizace čtvrtek 17. května 19:43

Krádež Záchranáři Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

Aktualizace:

Vyjádření obviněného z krádeže paliva Letecké záchranné službě

Vyjádření obviněného z krádeže paliva Letecké záchranné službě

17. 05. 2018, 16:30, aktualizace 19. 05. 2018, 14:36

Ministerstvo obrany již potvrdilo, že muž odčerpal palivo dovážené pro leteckou záchranku v Plzni

    Někteří lidé se neštítí ničeho, dokonce ani okrádat záchranáře. Jeden z gaunerů, o kterých budeme nyní psát, se živil tím, že jako řidič cisterny zásoboval palivem Kryštofa 07, tedy vrtulník Letecké záchranné služby Plzeňského kraje. Druhý z mužů spatřil možnost snadného výdělku a tak tomu prvnímu nabídl, že by občas "nějaký ten litřík koupil, že u vrtulníku se to stejně nepozná". Slovo dalo slovo a oba pánové začali okrádat ty, kteří létají, aby nás zachránili co nejrychleji.

      Krást muži začali 19. dubna přímo v prostoru letiště Líně, kde Letecká záchranná služba sídlí a nebyli to žádní troškaři. Na lup si pánové totiž přivezli rovnou tisícilitrovou nádrž. Nebyli to ale ani žádní potřební chudáci, protože pachatel se na předem smluvené místo dostavil se svým mercedesem, za kterým měl připojený vlek s nádrží.
     Toho dne muž odčerpal celkem 600 litrů paliva původně určeného do nádrží Kryštofa 07, za které řidiči cisterny zaplatil pouhých 8.400 korun. Vše pak muž odvezl a uskladnil v plechových sudech umístěných ve svém uzamčeném skladu.

     Za pár dní, přesněji 26. dubna se oba muži na krádež smluvili znovu, opět se sešli na domluveném místě a znovu začali krást. Co ale netušili je, že kriminalisté jim nejen byli na stopě, ale byli poschováváni po okolí a past sklapla na výbornou - oba muže zadrželi na místě přímo uprostřed krádeže, takže stihli odcizit dalších "pouze" 500 litrů paliva, opět určeného Letecké záchranné službě.
     Jak se kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň-venkov na stopu oběma gaunerům dostali samozřejmě přesně napsat nemůžeme a můžeme jen uvést, že to bylo na základě jejich vlastního šetření.

     Během krádeže leteckého paliva si oba muži počínali natolik "prasácky", že na místo krádeže museli po policistech dorazit i hasiči a zabezpečit prostor proti možnému vznícení paliva. "Preventivně jsme natáhli dva proudy s pěnou a provedli přečerpání paliva," uvedl mluvčí hasičů.

     "Dva pachatelé ve věku osmapadesáti a čtyřiapadesáti let se během letošního roku sešli dvakrát a odčerpali celkem 1.100 litrů jednotného leteckého paliva z nádrže cisternového návěsu pomocí čerpacího zařízení.
     Pachatelé společným jednáním přečerpávali palivo na předem domluveném místě a měli mezi sebou sjednanou i cenu 14 korun za jeden litr,"
uvedla k tomuto případu mluvčí policie s tím, že poškozenému vznikla škoda na odcizeném leteckém palivu v celkové výši 29.669 korun.

      Spolupachatelé svým jednáním naplnili všechny zákonné znaky skutkové podstaty pokračujícího přečinu krádež spáchaného ve formě spolupachatelství a policejním orgánem bylo zahájeno trestní stíhání. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí až dva roky za mřížemi.

Foto: Těsně po zadržení zlodějů / vrtulník LZS z našeho archivu


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.