Zloději z domů kradou peníze, šperky, ale i elektronářadí

V Doubravce a okolí se zvýšil počet vloupání do rodinných domů

14. ledna 2022 12:14

Krádež Vloupání

Partner článku – TUEBOR General Service

     V teritoriu doubraveckých policistů se v poslední době zvýšil počet vloupání do rodinných domů. Policisté se zabývají množícími se případy, kdy jsou ze strany dosud neznámého pachatele či pachatelů atakovány neobydlené nebo jen občasně navštěvované rodinné domy.
      Pachatelé vloupání si vybírají především odlehlé, nedostatečně zabezpečené objekty, které jsou ale zároveň snadno přístupné. Objekty si často předem natipují a na místě se snaží setrvat co nejkratší dobu. 

      K jednomu takovému případu došlo mezi pondělím 10. ledna a středou 12. ledna v Újezdu, kde podle tiskové mluvčí policie zloděj po vloupání z rodinného domu odcizil finanční hotovost 70 tisíc korun, ale i další cennosti, jako například šperky. Celkově zde zloděj na odcizených věcech a poškozením při vniknutí způsobil škodu přes 130 tisíc korun.

      K dalšímu případu došlo podle mluvčí policie v noci úterý na středu 12. ledna v obci Dýšina. Zde zloděj z garáže a interiéru rodinného domu odcizil několik kusů různého elektro nářadí, přičemž poškozenému způsobil celkovou hmotnou škodu za přibližně 13 tisíc korun.

     Jednotlivými případy se policisté intenzivně zabývají, provádí prověřování získaných poznatků a po pachateli či pachatelích a odcizených věcech dále pátrají.

     Policisté radí občanům, aby zvážili možnost zvýšeného zabezpečení svého majetku a doporučují mít objekt pojištěn. nejen proti násilnému vniknutí a krádežím. V případě zjištění vloupání doporučují z důvodu osobní bezpečnosti do objektu nevstupovat, ale ihned informovat policisty na lince 158. Pro policii je důležité včasné oznámení a samozřejmě také neznehodnocení případných stop. 

Foto ilustrační

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost