Foto Video

Znásilnění a loupež v Plzni, pouhých sedm dní před Štědrým dnem

Útočícího pachatele vyrušil manžel oběti a policisté dopadli do 15 minut

20. prosince 2017 10:05 , aktualizace 11:01

Krádež Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Pouhých sedm dní před Štědrým dnem se rozhodl muž na Lochotíně spáchat jeden z nejodpornějších trestných činů a to znásilnění.

     V noci ze soboty na neděli 17. prosince si v době okolo druhé hodiny ráno v Plzni na Lochotíně vyhlédl ženu, která šla po chodníku v blízkosti křižovatky ulic Bolevecká a Karlovarská. Muž ženu chytil zezadu kolem těla a snažil se jí donutit k sexu.
     Vyděšená žena bojovala ze všech sil, ze sevření se vysmekla a utíkala směrem ke svému bydlišti. Podařilo se jí doběhnout k budově, dokonce i odemknout dveře domu, vběhnout do vchodu, ale bohužel již nedokázala za sebou dveře zavřít a zamknout, takže pachatel vnikl do domu a v útoku na nebohou ženu pokračoval.
     V přízemí domu násilník ženu přemohl, srazil jí k zemi, zepředu na ni nalehl a opět se snažil o násilný sex. Zoufalá žena se bránila křikem a právě hlasitý křik ji nakonec zachránil.
     Zoufalé volání zaslechl manžel poškozené, který na ženu čekal doma a vyběhl jí na pomoc, což pachatele vyrušilo a v dokončení úmyslu mu naštěstí zabránilo.
     Jak velká zrůda tento muž je, ukazuje to, že když se mu nepodařilo znásilnění dokončit, alespoň ženu okradl. "Násilník svého činu zanechal, sebral ze země kabelku poškozené s obsahem osobních dokladů, finanční hotovosti, dvou mobilních telefonů a kreditních karet a z místa utekl," potvrdila mluvčí policie.
      Policisté bezprostředně po nahlášení případu začali po pachateli intenzivně pátrat a předvedli opravdu špičkový výkon, protože se jim během velmi krátké chvíle podařilo násilníka vypátrat a zadržet nedaleko místa činu.

     "Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání 41letého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění, spáchaného ve stádiu pokusu a zvlášť závažného zločinu loupeže, spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dokončila mluvčí policie s tím, že za tento čin muži v případě pravomocného rozsudku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.   
     Včera v jednu odpoledne plzeňský soud poslal obviněného muže do vazby.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.