Aktuálně Foto

Zodiacus hledá dárce krve pro otráveného psa

Můžete pomoci? Ozvěte se prosím

pondělí 15. dubna 10:06

Zvířata

Partner článku – Avalon Wellness

     Včera jsme informovali o případech otrav psů a o varování vydaném Veterinární klinikou Zodiacus 97 s.r.o.
     Dnes se na nás tato klinika obrátila s prosbou na naše čtenáře. Akutně totiž hledají dárce krve pro otráveného psa ze včerejšího článku.
     Vzhledem k velikosti pacienta je upřednostňován pes nad 30 kg váhy, ve věku 1 rok až 8 let, zdravý, v posledním měsíci neočkovaný a klidný (nutná podmínka pro odběr).
     Pokud můžete pomoci, volejte prosím na recepci Veterinární kliniky Zodiacus - tel. 377 389 281.

Původní článek:

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. vydala toto varování před možnou otravou psů: "Prosíme, dávejte zvýšený pozor na své psy při procházkách. 
     Během posledního týdne jsme přijali 2 psy, jednoho ze Skvrňan a druhého z Vejprnic, oba s otravou látkami způsobujícími methemoglobinemii, tedy červené krvinky při ní nejsou schopny vázat kyslík, takže dochází k dušení - v jednom případě se pravděpodobně jednalo o dusitany a dusičnany obsažené ve hnojivech ponechaných válet vedle popelnic, ale podobné příznaky způsobí i vysoká dávka léku s obsahem paracetamolu. 
     Klinické příznaky zahrnují nespecifické příznaky, jako jsou zvýšené slinění, zrychlený dech, letargie a zvracení, ale v pokročilém stádiu zejména zbarvení sliznic do modrohněda a hnědý jazyk, výrazné otoky hlavy a pacek a tmavě hnědé močení. V tomto stádiu už je záchrana problematická a často se pacient nedožije ani stabilizace. 
     Paní doktorce Šroubkové se naštěstí s určitými obtížemi podařilo sehnat pro tohoto statečného pacienta protijed, to je ta podivně modrá tekutina v kapačce. 
     Nyní už pes vrtí ocasem a opatrně přijímá potravu, ale bohužel stále ještě může dojít k rozkladu červených krvinek a selhání jater. Nejhorší má ale za sebou a my věříme, že to zvládne. Majitel souhlasil s varováním ostatních touto formou."


 

Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.