Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Neuvěřitelné, leč pravdivé: Kterak polský šmejd po telefonu vydělal 660000 korun!

Senior naletěl a Polák místo zbohatnutí skončil v cele

26. srpna 2017 02:58 , aktualizace středa 6. prosince 21:18

Podvodníci Zadržení pachatele

     Prastarý trik opět zabral a nutno uznat, že pachatel byl v tomto oboru mistr. Nyní bude moci zaslouženě dlouhá léta školit nováčky v učebním oboru Podvodník v některé z českých věznic.

     O velmi nutnou půjčku seniora telefonicky požádal muž, který se vydával za jeho vnuka s tím, že naprosto akutně potřebuje zapůjčit 400 000 Kč.
     Senior, kupodivu svéprávný, okamžitě a ochotně půjčení peněz slíbil, ale omluvil se, že má v bance pouze 380 000 Kč. Starý muž pak nasedl do svého vozidla a zajel do banky vyzvednout své celoživotní úspory tak rychle, že přijel na smluvené místo schůzky s vnukem dokonce dřív než měl!

Zadržen na místě

     Paradoxem případu je, že právě snaha a rychlost, s jakou se muž hnal vyhodit všechny své peníze, ho nakonec zachránila. Seniorovi se totiž zdálo, že na místě schůzky čeká již moc dlouho a zavolal své dceři, kde je její syn, že má pro něj připravené ty peníze.
     Dcera byla naštěstí rozumnější než otec a ihned si telefonicky u svého syna ověřila, zda po dědečkovi nějakou půjčku nechtěl. Když zjistila že ne, zavolala okamžitě na linku 158.
     Policisté z Mariánských Lázní dorazili na místo doslova za pět minut dvanáct, kdy už u seniora stál cizí muž a předával mu mobilní telefon, že mu volá vnuk. Muž v telefonu seniora přesvědčoval, že se nemůže dostavit osobně a žádal ho, aby peníze předal jeho „kamarádovi“.
      Muž v telefonu neztratil hlavu a s historkou, že jde o vnuka poškozeného, nepřestal, ani když si vzal telefon policista a zeptal se, kdo volá. K předání peněz tak samozřejmě už nedošlo.
     Policisté na místě Poláka zadrželi a po výslechu na obvodním oddělení ho umístili do policejní cely.

     "Policisté šetřením zjistili, že osmadvacetiletý cizinec převzal nejméně ve dvou případech dne 18. 8. finanční hotovost od dalších dvou osob ze Svitavska. V jednom případě mu seniorka předala 80 000 Kč a ve druhém 200 000 Kč. Léčka byla téměř stejná jako v případě seniora z Mariánských Lázní. Nejdříve prosebný telefonát od údajného příbuzného, poté třeba i taxislužbou převoz do banky a následně předání peněz úplně cizí osobě.
     Ve čtvrtek 24. srpna si osmadvacetiletý cizinec vyslechl obvinění ze spáchání pokračujícího zvlášť závažného zločinu Podvod. Včera podal policejní komisař podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě prokázání viny ho může soud poslat až na 8 let do vězení,"
uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Jak se vyhnout podvodu? Policie radí:

  • Nedůvěřujte neznámým lidem!
  • Nikoho cizího nepouštějte do svého bytu – i když vás ujišťuje, že vám jde vrátit přeplatek za elektriku či plyn nebo jenom zkontrolovat smlouvu. Také může tvrdit, že vám teče voda v bytě, že jste vytopili souseda apod.
  • Nebuďte důvěřiví ani k různým podomním prodejcům – Nekupujte ani neuzavírejte žádné smlouvy hned bez podrobného přečtení.
  • Nepodléhejte vidině snadného zbohatnutí – výhra v loterii, zdánlivě levné zboží.
  • Buďte opatrní, nerozměňujte peníze cizím lidem!
  • Nesvěřujte osobám, které neznáte své peníze – a to ani ve chvíli, kdy vás někdo ujišťuje, že zná dobře vás i vaši rodinu nebo vám telefonuje a představuje se jako váš vnuk, syn … Poraďte se s nejbližšími, než dáte peníze člověku, který od vás žádá peněžní „pomoc“
  • Ověřte si informace, které vám cizí osoba říká, zavolejte příbuzným nebo se obraťte přímo na policii.

Foto ilustrační