Zpronevěřil přes milion korun

Muži z Plzně nyní za zpronevěru hrozí až osm let ve vězení

17. července 2019 08:43 , aktualizace 09:01

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Jednapadesátiletý muž z Plzně v době od ledna do září loňského roku jako jednatel a později jako osoba vystupující za jednu plzeňskou společnost, měl za povinnost vybírat jednou za týden z výherních hracích automatů vložené peníze a tyto vkládat na účet společnosti, která automaty provozovala.
      Peníze byly ale lákavé, muži se zřejmě moc nechtělo je odevzdávat a místo 1 355 027 korun tak odvedl pouze částku ve výši 462 414 korun. Zpronevěřených více jak tři čtvrtě milionu ale muži zřejmě nestačilo, a tak si ještě ponechal finanční hotovost ve výši 200 tisíc korun, která byla určena na výplatu výher v automatech.
     Vše prasklo v září 2018, kdy muž ve firmě skončil a ukázalo se, že poškozené společnosti chybí přes jeden milion korun. Případ převzali policisté z oddělení hospodářské kriminality, komisař zahájil trestní stíhání pro pokračující zločin zpronevěra a muži nyní hrozí až osm let ve vězení.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.