Foto

Dva zachránění během jednoho letu

Zraněného musel z nepřístupného terénu vyzvednout lezec z vrtulníku

čtvrtek 22. července 09:29 , aktualizace 09:44

Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

      Včera krátce před devátou hodinou ráno byla aktivována posádka Kryštofa 07 Letecké záchranné služby z Líní k případu pádu cyklisty na trailové trati Rubín na Klínovci. Protože k události došlo v obtížně přístupném terénu, vrtulník cestou vyzvedl hasiče lezce, který na místě zásahu zajistil slanění k pacientovi a jeho vyzvednutí.  "Dvacetiletý mladík si po pádu sám zavolal na tísňovou linku. Prvotní ošetření provedli členové Horské služby z Klínovce a ve spolupráci s leteckým záchranářem HZS Plzeňského kraje, byl mladík pomocí palubního jeřábu evakuován z místa úrazu na přilehlé parkoviště. Zde bylo provedeno zdravotnické ošetření našimi zdravotníky a s podezřením na poranění sleziny byl pacient transportován do Karlovarské nemocnice," popsali letečtí záchranáři s tím, že Horské službě i plzeňským hasičům děkují za výbornou spolupráci.

     Shodou okolností v Karlovarské nemocnici kolem deváté hodiny na interní ambulanci zkolaboval pacient, u kterého byl prokázán uzávěr mozkové tepny, laicky mrtvice, a během trombolýzy byl domluven jeho překlad do Fakultní nemocnice Plzeň. Na střešním heliportu v Karlových Varech tak předala posádka leteckých záchranářů zraněného cyklistu, se kterým si místo ve vrtulníku vyměnil tento již zaintubovaný pacient a i cesta do Plzně tak byla využita.

Foto LZS

 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!