Foto Video

Zraněného řidiče museli z vozu vystříhat hasiči

Střet vozů uzavřel hlavní tah z Plzně na Nepomuk

pondělí 27. září 13:42 , aktualizace 16:20

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Jídlonoš


     K vážné dopravní nehodě došlo kolem tři čtvrtě na dvanáct ve Chválenicích. Zde podle informací z místa řidič Volkswagenu Passat jedoucí směrem na Plzeň náhle přejel do protisměru a levou přední částí vozu se střetl s protijedoucí dodávkou Mercedes Sprinter. Řidič Volkswagenu zůstal po střetu zaklíněn ve vozidle, krvácel ze zranění na hlavě a chvílemi ztrácel vědomí, k nehodě proto vyjely všechny záchranné složky.
     Hasiči ze stanic Plzeň Střed a Plzeň Slovany zajistili místo nehody, zraněného řidiče vyprostili pomocí hydraulické techniky a předali ho do péče záchranářů. "Muže narozeného v roce 1959 jsme při vědomí transportovali na akutní zónu fakultní nemocnice," uvedla tisková mluvčí záchranářů. Druhý řidič utrpěl pouze lehké zranění, které mu záchranáři ošetřili na místě. 
     Policisté dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu u řidiče dodávky, u řidiče osobního vozu nebylo možné vzhledem ke zranění zkoušku provést a byl proto nařízen odběr krve. Přesnou příčinou nehody se policisté dále zabývají, vše ale nasvědčuje tomu, že by jí mohla být náhlá zdravotní indispozice řidiče osobního vozu.
     Silnice byla v úseku zcela uzavřena, poté, co hasiči jeden z vraků odtáhli pomocí navijáku a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu, byl provoz řízen kyvadlově.


  


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí