Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Mistr republiky zachránil ztraceného houbaře

Promoklý senior asi ani netuší, že ho vypátrala psí celebrita

15. října 2019 17:27 , aktualizace 20:22

Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

Při sportu

     Na konci září letošního roku se v Srbské Kamenici na Děčínsku uskutečnilo Stopařské mistrovství služebních psů SKS TART. Této soutěže se zúčastnil i policejní psovod podporučík Petr Zifčák, vrchní inspektor Skupiny základních kynologických činností Tachov a jeho služební pes Hektor z Chodského království.
     Hektor je pětiletý německý ovčák, který Petra doprovází ve službě i mimo ni. Společně mají za sebou několik úspěšných účastí na významných soutěžích, a tak byla pro ně tato soutěž samozřejmostí.
     Petr s Hektorem se stali absolutními všestrannými mistry republiky pro rok 2019, což jim zajistil součet bodů z této soutěže a součtem bodů z předchozího mistrovství obranářů, kde se umístili na prvním místě.
     Hektor za tento úspěch obdržel pytel granulí a jeho „páníček“ převzal pohár.

Ve službě

     Hektor s Petrem se ale nevyznamenávají jen v kynologických soutěžích, velké úspěchy mají i výkonu služby, kdy se kvality čtyřnohého stopaře prezentované v absolvovaných soutěžích potvrdily i v reálných situacích.
     Minulý týden ve středu 9. října byly čtyři policejní hlídky a dva policejní psovodi se služebními psy vysláni na pomoc šestašedesátiletému houbaři, který se ztratil u Halže. Jedněmi z  nich byli právě policejní psovod Petr a jeho Hektor.
     Policisté propátrávali les kolem Halže a Žďáru a po necelých třech hodinách byl senior nalezen právě dvojicí Petrem a Hektorem.
     Protože byl silný déšť, foukal vítr a bylo chladno, byl nalezený muž promočený a prochladlý, zranění však neutrpěl a tak se mohl vrátit do tepla svého domova. 

Foto: PČR

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.