Foto

Zvítězili v boji - přeprali značku, výlohu i zaparkovaná auta

Alkohol dodal sílu i charakter, přeprali značku, zašli do bordelu a nakonec práskli kámoše

pondělí 8. července 16:25 , aktualizace 16:29

Alkohol Městská policie Vandalství Zadržení pachatele

Partner článku – ZOXO

     Ve čtvrtek 4. července po desáté hodině večer byla hlídka městské policie vyslána do Skrétovy ulice, kde dle oznamovatelky měla skupina podnapilých osob poškodit dopravní značku.
     Když strážníci dorazili na místo, našli na chodníku vylomenou svislou dopravní značku Zákaz stání. K hlídce se následně přihlásila oznamovatelka, která popsala muže, kteří tuto značku vylomili a poté po ní na zemi skákali. Následně tito muži  podle oznamovatelky vešli do strip baru, který ale vzápětí šestatřicetiletý a devětatřicetiletý muž opustili a posadili se na chodník na rohu ulice.
     Na dotaz strážníků, kdo dopravní značku poškodil, označili za pachatele dva své kamarády, kteří zůstali v baru a snaživě sdělili i jejich popis. Hlídka se proto vydala dovnitř budovy, kde dvaadvacetiletého a třiadvacetiletého muže vyzvala, aby ji následovali ven.
     Na místě přítomná oznamovatelka sdělila, že se skutečně jedná o skupinu osob, která poškodila dopravní značení.
     Dechová zkouška u všech přítomných mužů byla pozitivní, a to v hodnotách  2.07, 2.28, 3.26 a 3.45 promile alkoholu v dechu.
     Celá věc byla předána k projednání přestupkové komisi. 

     V sobotu před šestou hodinou ranní dostaly hlídky městské policie oznámení, že muž v bílém tričku rozbil skleněnou výlohu knihkupectví v ulici Bedřicha Smetany a na náměstí Republiky kope do zaparkovaných aut. Z kamerového záznamu bylo zjištěno, že výtržník se přesunul do Riegerovy ulice, kde byl také hlídkou zajištěn. 
     Sedmadvacetiletý muž se strážníkům přiznal a vypověděl: „Všechno zaplatím, omlouvám se, výlohu jsem rozbil nohou a do aut jsem taky mlátil.“
     Druhá hlídka městské policie na místě skutečně zjistila poškození tří aut. U dvou byla poničená zpětná zrcátka a u dalšího vozidla sklo na zadních dveřích. Při dechové zkoušce se hodnota zastavila na 2.25 promile alkoholu v dechu.
     Na místo přivolaná PČR si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Foto: MP

 


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.