Ach, kapitáne lodi v Malajsii a och, ty statečný lékaři OSN!

Když ho miluješ, není co řešit, prodej dům, napůjčuj si miliony a rychle mu vše pošli!

pátek 20. srpna 13:29 , aktualizace 14:30

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     O těchto podvodech píšeme prakticky od vzniku Krimi-Plzeň, tedy již více než osm let, nejméně jednou měsíčně a přesto se stále najdou další, omluvte ten výraz, naivní blbky, které neváhají imaginárnímu milenci odeslat nejen celoživotní úspory, ale také další již bohužel napůjčované obrovské částky. Zde jsou další z nich:

Ach, můj milovaný kapitáne lodě v Malajsii...

     "Dosud neznámý pachatel se vydával za člena posádky lodi v Malajsii, který v obavě z možného přepadení piráty a s příslibem budoucího společného života slíbil poškozené ženě zaslání balíčku s cennostmi. Pár se seznámil prostřednictvím jedné z mobilních seznamovacích aplikací a muž ženě slíbil, že až se vrátí do České republiky, prožijí spolu krásný společný život," popsala podvod mluvčí policie s tím, že podvodník naivní ženě sdělil, že má na lodi různé cennosti, které jí raději zašle, jelikož se bojí, aby o ně nepřišel. Poškozenou poté požádal o proplacení několika faktur, které bylo potřeba zaplatit před odesláním balíčku.
     Celková částka za proplacené faktury nakonec přesáhla tři miliony korun. Ačkoli to zní naprosto neuvěřitelně, naivní a důvěřivá žena vše zaplatila. Kupodivu ale očekávaný balíček samozřejmě nedorazil. Nenasytný podvodník chtěl ještě zaplatit další údajné výdaje za poslání zásilky, ale ty už třiapadesátiletá žena z Plzně nezaplatila a věc ohlásila na policii. 

Och, ty můj statečný lékaři pečující o nebohé černoušky v Africe!

     Jako vejce vejci podobným případem se zabývají i kriminalisté z územního odboru Plzeň - venkov. V tomto případě neznámý muž z důvěřivé ženy vylákal finanční hotovost převyšující částku dva milióny korun. "Dosud neznámý pachatel kontaktoval šestašedesátiletou ženu ze severního Plzeňska přes sociální sítě a uvedl o sobě, že pracuje jako chirurg na zahraniční misi OSN. Domnělý doktor sdělil ženě svou touhu se vrátit na dovolenou zpět do vlasti, ale přesvědčil jí že podat žádost o dovolenou na OSN musí ona," popsala mluvčí policie tento druhý případ a doplnila, že žena skutečně žádost odeslala, ale musela za ni zaplatit nemalou částku. Dále naivní žena uhradila peníze za letenku, registraci zavazadla, zvýšení vzniklých nákladů na zavazadlo a certifikát k zavazadlu. Jako vždy v těchto případech žena všechny peníze posílala na zahraniční účet a teprve až po upozornění společnosti, od které si část peněz půjčila, že by se mohlo jednat o podvod, přišla celou věc oznámit na policii.

     Policejní komisaři ze služby kriminální policie a vyšetřování v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvod.

Foto ilustrační

 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.