Adventní koncert s modlitbou za oběti dopravních nehod

Zveme Vás na koncert do Kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plzni ve Františkánské v pondělí 3. prosince od 16 hodin

28. listopadu 2018 19:46 , aktualizace 20:35

     V nadcházejícím týdnu, tedy od 3. prosince, bude v Plzeňském kraji spuštěna další část preventivní kampaně „Piješ. Řídíš. Zabíjíš.", jejímž cílem je upozornit účastníky silničního provozu na rizika, která jsou spojena s konzumací alkoholu v dopravě.
     V posledních dnech jsme zaznamenali na silnicích našeho regionu zvýšený počet dopravních nehod, jejichž následky byly bohužel i tragické, a jelikož nás čeká období vánočních večírků a oslav, které jsou spojeny s pitím alkoholických nápojů, chceme opět právě v tomto čase zdůraznit, že řidič posilněný alkoholem do silničního provozu rozhodně nepatří.

     Po celém území našeho kraje tak budou probíhat dopravně preventivní akce, při kterých se policisté zaměří především na kontrolu užívání alkoholu u řidičů motorových vozidel. Při těchto akcích budeme řidičům, u kterých bude provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem, rozdávat jako vánoční pozornost stolní kalendáře s grafickým zpracováním této kampaně.
     Dále bude v  jednom z plzeňských multikin před každým filmem pro dospělé diváky odvysílán preventivní videospot a v rádiích posluchači uslyší audiospoty spojené s touto kampaní.

Adventní koncert s modlitbou za oběti dopravních nehod

     Kampaň zahájíme Adventním koncertem s modlitbou za oběti dopravních nehod. Společně s našimi partnery, kterými jsou Krajský úřad Plzeňského kraje a Magistrát města Plzně, si tímto dovolujeme na tento koncert pozvat i širokou veřejnost, a to na pondělí 3. prosince od 16 hodin do Kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plzni ve Františkánské ulici. Na koncertu bude hrát Hudba Hradní stráže a Policie České republiky, vstupné je zdarma a i u této příležitosti budeme předávat veřejnosti stolní kalendáře s tématikou této kampaně.

     Budeme rádi, pokud společně s námi přijdete prožít příjemný adventní čas a zároveň uctíte památku těch, kteří tyto chvíle již bohužel se svými nejbližšími strávit nemohou. Myslete na sebe i na své blízké a pod vlivem alkoholu si za volant nikdy nesedejte.

                                                                Policie ČR
                                                       KŘP Plzeňského kraje