Agresivní lupič vyhrožoval svým obětem

Ve více než sedmi případech obral své oběti o peníze a elektroniku

31. května 2018 13:47 , aktualizace 14:21

Loupež Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Od března do konce května se opakovaně dopouštěl vydírání, loupeží, výtržnictví a dokonce ublížení na zdraví mladý muž z Karlovarska.
     V polovině dubna tento mladík v obci Jáchymov oslovil jiného muže a chtěl po něm finanční hotovost. Poškozený muž se sice bránil argumentem, že muži žádné peníze nedluží, ale na to ale agresor zareagoval tím, že muže několikrát udeřil pěstí do obličeje a pokračoval výhrůžkami, že mu ukradne šperky a telefon, pokud mu peníze nevydá. Napadený muž se samozřejmě bál o své zdraví a lupiči raději peníze dal.
     Napadeného muže si dokonce útočník vyhlédl znovu na konci dubna, a tentokrát po něm chtěl jeho telefon. Napadený si dobře pamatoval na lupičovo minulé chování, proto mu telefon radši okamžitě odevzdal.

     Dalšího fyzického napadení se mladík dopustil v úterý 29. května odpoledne také v Jáchymově. Nejdříve z okna jednoho z bytů pokřikoval na muže, který šel po ulici a následně za ním vyběhl ven. Po napadeném muži požadoval peníze a elektroniku s tím, že pokud mu je nedá, počká si na něj, až skončí v práci. Během této hádky měl mladík udeřit napadeného do obličeje.
     Napadený muž ze strachu slíbil, že peníze sežene a elektroniku agresorovi odevzdal.

     "Dvacetiletý muž se měl svého jednání dopustit ve více než 7 případech v období od konce měsíce března do konce května tohoto roku. Obviněný muž měl několikrát během této doby na ulicích oslovit několik mužů a požadovat po nich elektroniku, mobil nebo peníze. Při každém incidentu měl muž vyhrožovat újmou na zdraví, pokud by mu nevyhověli.
     Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže pro zvlášť závažný zločin loupež a pro přečiny vydírání a výtržnictví v jednočinném souběhu s přečinem ublížení na zdraví. Muž je umístěn v policejní cele. 
     Kriminalisté podali podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který státní zástupce akceptoval. V nejbližší době bude muž předán soudu," uvedla nám k případu mluvčí policie a dodala, že muž svým jednáním způsobil poškozeným škodu v celkové výši přesahující 11 tisíc korun a v případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na 10 let.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.