Agresivní zloděj si ze zákona moc nedělá

Recidivista ve čtyřech dnech dvakrát napadl ostrahu, která ho přistihla při krádeži

25. listopadu 2020 13:38 , aktualizace 13:42

Krádež Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     Hned ve dvou případech v průběhu pouhých čtyř dnů policisté v Klatovech řešili zloděje, který nejen že kradl, ale když byl ostrahou přistižen, strážné napadal a fyzicky na ně útočil.

     První případ se odehrál v pátek 20. listopadu po páté hodině odpoledne v obchodě v Nádražní ulici, kde zloděj odcizil láhev s alkoholem, druhý v pondělí 23. listopadu po druhé hodině odpoledne v Domažlické ulici, kde ukradl klobásy.
     V obou případech zloděj po odcizení zboží prošel pokladní zónou bez zaplacení a pokusil se zboží schovat, v obou případech byl při tom ale přistižen ostrahou obchodů. Překažená krádež v obou případech v muži vyvolala neuvěřitelnou agresi, strážné, kteří mu bránili v útěku napadal pěstmi a snažil se je udeřit do obličeje.
     "V obou případech byli vyrozuměni policisté, kteří přijeli na místo, devětadvacetiletého podezřelého zadrželi a převezli na oddělení," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že muž z obce u Klatov byl za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech již odsouzen. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, kterého se pachatel dopustil v době, kdy je na našem území vyhlášen nouzový stav.

Foto ilustrační

TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost