Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Zrůda Petr Papež již podruhé unikl vězení

Fenka žila pouhé tři roky a její život se rovnal peklu, tyran však do vězení nemusí

23. září 2020 18:58 , aktualizace 19:03

Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V minulém týdnu znovu stanul před soudem jednatřicetiletý Petr Papež, který byl již před dvěma lety odsouzen ve velmi sledovaném případu týrání štěněte Amy. Nešlo o ledajaké týrání, Papež mimo jiné do fenky kopal či ji zdvihl do vzduchu a mrštil s ní o zeď, takže měla přelámaných několik kostí. Soud Papeže odsoudil k ročnímu trestu odnětí svobody s dvouletou podmínkou a k uhrazení léčebných nákladů ve výši převyšující sedmdesát tisíc korun.
     Papež však léčbu neuhradil, takže státní zástupce pro něj požadoval výkon trestu ve věznici z důvodů neplnění podmínky. Přibližně týden před zahájením tohoto soudního jednání ale Petr Papež celou částku uhradil. Týrání štěně Amy vysvětloval Papež drogami, které v té době užíval.

     Soud po hodinu a půl trvajícím jednání rozhodl, že Petr Papež do vězení nepůjde.

Štěně vycítilo, že zemře

     Celý děsivý příběh se začal odehrávat v roce 2017. Tehdy devětadvacetiletý Papež bydlící na Slovanech si pořídil malé, sotva měsíční roztomilé štěně, ale bohužel ho v krátké době začal týrat. Svému spolubydlícímu špatný zdravotní stav zvířete vysvětloval nemocemi či pády, ale svědci uváděli, že štěně několikrát kopl a vše vyvrcholilo, když muž fenku vzal a hodil s ní o zeď. Zvíře se následně přestalo pohybovat. Když toto spolubydlící zjistil, týranou fenku z bytu odnesl a předal pracovnici ze sdružení na ochranu zvířat Pes nejvěrnější přítel z.s.
     Dívka s pejskem vyrazila na veterinu, kde vyšetření prokázalo vysoký stupeň týrání a zanedbání péče. Štěně si z krátkého pobytu u muže odneslo několik těžkých zranění. Přední pravá packa byla zlomená v předloktí a měla rozdrcený loket, zadní pravá měla zlomenou stehenní kost. Dále mělo zvíře hematomy po celém těle, veliký otok jednoho oka a podezření na vnitřní zranění. Amy, jak to zvířata dělají, se připravovala na smrt a byla zcela apatická. 

Boj o záchranu Amy

      Věcí se samozřejmě začala zabývat policie, která Petra Papeže obvinila z týrání zvířat. 
      Zatímco policie vyšetřovala veterináři zahájili obrovský boj o záchranu života fenečky. Amy podstoupila operace nožiček, kdy jí do pacek musely být umístěny implantáty a pak následovala dlouhá doba, kdy kosti srůstaly.
     Následovaly další operace, kdy byly implantáty vyoperovány, pak klidový režim a nakonec dlouhá rehabilitace, při které musela dostávat léky na zvýšení imunity i proti bolesti. 

Život a smrt Amy

      Fenka Amy žila pouhé tři roky a její život se rovnal peklu. Nejprve měsíce nepředstavitelných hrůz u Papeže a pak dva a půl roku mnoho opakovaných operací a následných rehabilitací. Psí myšlení je jiné než lidské, nikdy nepochopila, proč to vše. Proč i když je už u nových pánů, jí neustále vodí k veterináři, kde jí zase ublíží. Proč se znovu probudila a zase má rozřezané bříško či packy, proč má kolem krku límec či proč musí stále jíst léky.
     Fenečka kvůli tomu trpěla vážnými psychickými následky, nesnášela muže a neustále se strachy pomočovala. Po množství prodělaných operací přišla o přirozenou imunitu a letos v březnu bohužel svůj boj o život prohrála.

Video a fotogalerie


Video zdroj: Pes nejvěrnější přítel z.s. a Prima FTV

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.