Nechyběli ani řidiči či řidičky s více než dvěma promile

Ani tento víkend se bohužel neobešel bez alkoholu či drog za volantem

23. listopadu 2020 17:09 , aktualizace 18:16

Alkohol Drogy

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Během víkendu prováděli policisté běžné preventivní silniční kontroly, během kterých bylo přistiženo hned několik řidičů porušujících zákon.

     Při těchto preventivních kontrolách v Plzni policisté zjistili celkem u pěti řidičů porušení zákona. Jednalo se zejména o trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy byli tři řidiči přistiženi s hodnotami 0,36, 1,67 a 2,14 promile alkoholu v dechu, jeden řidič byl pod vlivem pervitinu a další pod vlivem THC. Všem provinilcům ve věku 41, 43, 48 a 60 let, kteří měli pozitivní dechové zkoušky na alkohol nebo pozitivní orientační test na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek, v jednom případě obojí, byl na místě odebrán jejich řidičský průkaz a dáno potvrzení o jeho zadržení. Dále byli poučeni, že po dobu zadržení řidičského průkazu nesmí řídit motorová vozidla. 
     V jenom případě došlo také k maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kdy byl řidič zastaven a kontrolován policejní hlídkou, která následně zjistila, že devatenáctiletý mladík má soudním rozhodnutím uložen trest, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel.

    V pátek 20. listopadu po půl desáté večer policisté zastavili a kontrolovali u odbočky na Jeníkovice pětatřicetiletou řidičku Škody Fabia, která jela z Boru přes Mířkov do Horšovského Týna. Při kontrole ji policisté vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu.
    "Dechová zkouška elektronickým přístrojem ukázala pozitivní výsledek 2,59 promile alkoholu v krvi," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že žena byla zajištěna a převezena do lékařského zařízení, kde se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté i v tomto případě zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a případem se dále zabývají.

     Policisté vedou ve všech případech úkony trestního řízení a upozorňují řidiče, že budou samozřejmě i nadále v podobných kontrolách pokračovat. 

Foto ilustrační

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.