Foto Video

Arnold začal v Plzni a proletěl celou republikou

Celníci zajistili přes 25 kilo různých drog za více než 22 milionů korun!

31. května 2019 15:45 , aktualizace 16:21

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

Plzeňák s kokainem

     V loňském roce byl v Německu zadržen Čech, podle našich informací původem Plzeňák, v jehož vozidle němečtí policisté objevili větší množství drog, mimo jiné asi 5 kilogramů kokainu. Pro představu, jak velké množství drog to je, pouze kokain by byl na našem trhu prodejný za dvanáct a půl milionu korun! 
     V rámci rozpracování tohoto případu začali němečtí celníci spolupracovat i s českými kolegy z Generálního ředitelství cel. Zapírání zadrženého muže nepomohlo a pečlivým prověřováním a šetřením, mimo jiné i jeho zajištěného mobilu a dalších poznatků, se ukázalo, že muž pracuje pro dobře organizovanou skupinu operující i v naší republice.
     Jméno muže zatím publikovat nemůžeme, ale můžeme uvést, že pracoval v jednom z nejdražších plzeňských hotelů jako fitness trenér.

Arnold je spuštěn

     Na základě tohoto zjištění byla spuštěna veliká protidrogová operace s krycím názvem Arnold. Téměř rok sledoval specializovaný protidrogový útvar Generálního ředitelství cel ve spolupráci s německými celními orgány tuto organizovanou skupinu zabývající se dovozem omamných a psychotropních látek z Holandska. 
     Skupina s drogami obchodovala v obrovském rozsahu a to ve spojení s další široce rozvětvenou organizovanou skupinou působící ve více státech. Drogy pak pašovali do České republiky ukryté v důmyslně vybudovaných schránkách skrytých ve vozidlech.

Realizace koncem května

     Celá akce vyvrcholila v úterý 28. května, kdy byli v Praze příslušníky protidrogového útvaru Generálního ředitelství cel, Skupiny operativního nasazení SON a Národní protidrogové centrály Policie České republiky zadrženi dva čeští členové této skupiny a v obcích Mořina, Bášť a v Praze pak byly provedeny důkladné domovní prohlídky.

Důkazy a další drogy

     Domovní prohlídky přinesly mimo listinných důkazů a stop další drogy, a opět obrovské množství. Po skončení akce celníci napočítali více než třináct kilogramů syntetických drog, konkrétně kokain, speed, extáze, pervitin, LSD, MDMA. V případě prodeje by muži utržili téměř dvacet milionů korun!
     Nechyběla ale ani marihuana, té bylo bezmála deset kilogramů, pak 213 ks rostliny konopí, více než čtvrt kila hašiše nebo také 896 tablet léku Kamagra.

Až 18 let vězení

     "Oba zadržení muži byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dle ustanovení § 283 odst. 1, odst. 3 písm. c), odst. 4 písm. c) trestního zákoníku a na návrh státní zástupkyně Městského státního zastupitelství v Praze rozhodl soud o jejich vzetí do vazby," uvedla tisková mluvčí celníků.
     Vyšetřování případu si převzali kriminalisté z Národní protidrogové centrály a lze očekávat zahájení trestního stíhání i u dalších osob, které se na činnosti této organizované skupiny podílely.
     Oběma šéfům gangu teď hrozí až osmnáct let vězení.

Zásahová jednotka SON, která zadržení provedla nedávno zasahovala i v našem kraji, o čemž jsme informovali v článku: 

Tkadlec dostal Chaloupka a celý drogový gang

Tkadlec dostal Chaloupka a celý drogový gang

07. 05. 2019, 14:53, aktualizace 07. 05. 2019, 16:02

Zásahová jednotka SON honila vařiče pervitinu jako vyděšené králíky

Video a foto: Generální ředitelství cel

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.