Foto

Další auto s ukradenými koly v Plzni

Za tři dny druhé auto a stejný způsob provedení, policie hledá svědky

úterý 22. června 15:52 , aktualizace 16:09

Krádež

     Již včera jsme informovali o krádeži kol ze zaparkovaného Mercedesu v Plzni na Slovanech, při které nejen, že zloději odcizili disky s pneumatikami, ale také poškodili vozidlo a celkem tak majiteli způsobili škodu za téměř sto tisíc korun. Dnes se na nás obrátil čtenář s dalším případem, který krom lokace do puntíku odpovídá tomu předchozímu.

     "V noci na dnešek kolem třetí hodiny ráno mi byla v Kotíkovské ulici v Plzni odcizena kola z vozu Audi. Šlo o černé repliky WSP Italy Audi Pompei s pneumatikami 245/30 r20 Altenzo a způsob krádeže přesně odpovídá tomu, který jste popsali v článku o Mercedesu," popsal nám čtenář a pokračoval: "Přijeli ve dvou autech, sundali kola, místo nich naházeli co našli kolem a i hever nechali pod autem."

     Mluvčí policie nám i tento případ potvrdila a doplnila, že po pachatelích policie intenzivně pátrá. Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci k těmto krádežím, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie ČR nebo na tísňovou linku 158. 

Původní článek o krádeži kol z Mercedesu:

Dobrý den,
     rádi bychom čtenáře poprosili o pomoc při pátrání po zloději či zlodějích, kteří nám v pátek 18. června mezi 1:30 a 3:30 ráno odmontovali a odcizili ze zaparkovaného vozu originální sadu kol Mercedes Benz AMG. Jedná se o 18" disky 8,5J ET48 katalogové číslo A 2124013602 s pneumatikami o rozměru 235/40 R18. Ke krádeži došlo v Plzni na Slovanech na křižovatce ulic Kyjevská a Částkova a zloději při ní bohužel poškodili prahy vozidla a nejspíše i brzdové ústrojí.
     Věc jsme samozřejmě ohlásili na policii a policisté při prověřování okolí našli za rohem vypáčenou Fabii, ze které někdo ukradl hever, použitý při krádeži z našeho auta. Podle toho, co se nám podařilo zjistit, není to poprvé, kdy v okolí někdo ke krádeži použil hever ukradený z nedaleko stojící Fabie.
      Krom policie, která se případem již zabývá, bychom chtěli požádat o pomoc čtenáře Krimi - Plzeň. Pokud někdo v době krádeže v okolí viděl něco podezřelého, někdo mu nabízel k prodeji kola z Mercedesu nebo ví cokoli, co by pomohlo s objasněním případu a vypátráním našich kol, ať se prosím ozve na policii nebo na telefonní číslo 732593722. V případě, že Vaše informace povedou k dopadení zloděje nebo k nalezení odcizených disků, bude Vám vyplacena odměna ve výši pět tisíc korun. 

                                                                                               Za pomoc předem moc děkujeme