Foto Video

Auto řízené těžce opilým Rumunem projelo dětským hřištěm

Rumunovi nyní hrozí až tři roky vězení

pátek 13. září 09:29 , aktualizace 10:51

Alkohol

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes večer kolem půl osmé vletělo v Plzni v Ledecké ulici auto přímo do dětského hřiště.
     Mitsubishi projelo plotem, na kusy roztříštilo lavičku a zůstalo stát v pískovišti zaražené do skluzavky. Naštěstí vzhledem k této hodině již na hřišti nebylo dětí moc a nedošlo tak k jejich usmrcení či zranění.
     "Jsem z toho zděšená, kolem páté či šesté jsem jela kolem a hřiště bylo plné dětí i rodičů. Zrovna na té lavičce seděla nějaká maminka s kočárkem. Když se to stalo, byly tam nějaké asi desetileté děti," uvedla nám na místě žena.
     Policisté na místě zadrželi mladého Rumuna, který vozidlo řídil. Dle mluvčí policie nadýchal cizinec narozený v roce 1991 2,36 promile. 
     Policisté Rumuna okamžitě zadrželi a v současné době je na odběru biologických materiálů.

     Policisté případ samozřejmě ještě šetří, ale dle všeho bude Rumun obviněn dle § 274 Ohrožení pod vlivem návykové látky, druhého odstavce, kdy mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.


 


     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.