Foto

Babča řádila na úřadě na náměstí Republiky a muž se pokusil zmrznout na Slovanech

Strážníci opět řešili opilce na ulicích Plzně

14. listopadu 2017 09:47 , aktualizace 10:11

Alkohol

     Šedesátiletá, značně opilá žena dorazila včera odpoledne po třetí hodině do jednoho z úřadů na náměstí Republiky a ustlala si uvnitř budovy, hned vedle židlí pro návštěvníky. Babča ale spát neplánovala, místo toho začala hlasitě a dost vulgárně pokřikovat a slovně napadat lidi v okolí.
     Překvapení úředníci si na pomoc zavolali strážníky Městské policie Plzeň, kteří v šedesátileté ženě poznali starou známou, která za sebou má podobných incidentů již více.
     Strážníci, bez jejichž pomoci by se žena pro těžkou opilost vůbec nebyla schopna postavit, ji naložili do služebního vozidla pro převoz podnapilých osob a transportovali do protialkoholní záchytné stanice v Plzni na Slovanech.

     Další muž se opil do bezvědomí v pondělí odpoledne na Mikulášském náměstí. Hlídka strážníků ho spatřila v parku, kde ležel na zemi pod stromem. Muž vůbec nehovořil a bylo zřejmé, že je značně prochladlý a pod silným vlivem alkoholu. Kde se tam vzal strážníci zjistit nemohli, ale na mužově ruce si strážnice povšimla označení z nemocnice.
     V tomto počasí muži hrozila vážná újma na zdraví, takže strážníci na místo přivolali záchranáře a do příjezdu posádky  ZZSPK monitorovali jeho životní funkce a sledovali, jestli se jeho zdravotní stav nezhoršuje.
     Sedmatřicetiletý muž z Rokycanska byl následně převezen k dalšímu vyšetření do zdravotního zřízení.

Foto: MP