Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Muž udělal obrovskou chybu, přechovával padělané peníze

Neznalost zákona bohužel neomlouvá...

Autor: Karel Aleš čtvrtek 7. března 09:29 , aktualizace 09:29

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Na pořádný malér si zadělal šestačtyřicetiletý muž z Chodova. Na konci minulého roku v rámci zaměstnání při rozvážení balíků obdržet bankovku, o které později zjistil, že se jedná o padělek. "Bankovku si muž uschoval doma a neměl v plánu jí použít. O několik dní později, když muž nebyl ve svém bydlišti, tak k němu měla přijít jeho jednasedmdesátiletá matka, která mu chtěla v bytě poklidit. Při úklidu nalezla bankovku, ovšem nepoznala, že se jedná o padělek a vzhledem k tomu, že její syn měl v minulosti problémy s finančními prostředky, tak se rozhodla bankovku vložit přes vkladový bankomat na svůj bankovní účet, aby její syn peníze neutratil. Učinila tak a při vkladu byla bankovka zadržena bankou z důvodu, že se jedná o padělek, což bylo následně i potvrzeno v odborném vyjádření od České národní banky," uvedl nám mluvčí policie.

       Bohužel tím, že muž nález falešné bankovky nenahlásil a ponechal si ji, tedy ji přechovával, dopustil se spáchání trestného činu § 233 Padělání a pozměnění peněz, který uvádí, že kdo sobě nebo jinému opatří nebo přechovává padělané nebo pozměněné peníze nebo prvky peněz sloužící k ochraně proti jejich padělání, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.

     "Sokolovští kriminalisté se výše popsaným případem začali zabývat a zahájili trestní stíhání šestačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění peněz," potvrdil mluvčí policie.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.