Foto

Dokonce i během preventivní akce policisté zadrželi přiopilého řidiče

Tento víkend se záchranné složky nezastavily a v mnoha případech je na vině alkohol

1. července 2018 19:05 , aktualizace pondělí 2. července 11:00

Alkohol

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Vzhledem k tomu, že policisté považují první prázdninový víkend za obzvlášť nebezpečný, věnovali se proto i mimořádným dopravním kontrolám (DBA).
     Jedné z takových akcí jsme se účastnili i my. V tomto případě se jednalo o kontrolu v součinnosti s BESIPem, kdy se policisté soustředili nejen na běžné prohřešky jako je alkohol za volantem či povinná výbava, ale také lidem radili, proč nepoužívat mobilní telefon za jízdy a jaká to přináší rizika. Bezproblémoví řidiči pak od policistů a pracovníků Besipu obrželi dárky.
     Bohužel i během této preventivní akce se policistům podařilo zadržet přiopilého řidiče. Akce začala dnes odpoledne na výpadovce na Karlovy Vary a policisté jako jedno z prvních vozidel zastavili Škodu Felicia, kterou řídil muž ve věku 22 let. Při kontrole pak nadýchal 0,46 promile a následně policii přiznal, že celou noc zapíjel s kamarádem svobodu. Pod vlivem alkoholu byli i ostatní pasažéři vozu, a proto musel na místo pro vozidlo přijet náhradní náhradní řidič.
     Rovnou jsme se policie zeptali, co tomuto řidiči za jízdu pod vlivem alkoholu nyní hrozí. Postih je opravdu citelný: Prvořadě byl muži vysloven zákaz řízení, čeká ho správní řízení, kde mu bude zadržen řidičský průkaz na šest měsíců až jeden rok, dále pokuta až 20 000 korun a přidělení 7 bodů.

Na prvních dvou fotkách je řidič pod vlivem, všichni další řidiči pak již měli vše v pořádku a obdrželi malé dárky od Besipu na památku.


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.