Video

"Pirátce" silnic bylo přes sedmdesát

Jednoho nebezpečného řidiče se policistům podařilo vypátrat, druhým případem se nyní zabývají

pátek 7. února 16:55 , aktualizace 17:16

Doprava

Partner článku – Delta Plzeň

     Mnoho našich čtenářů nám zasílá videa jednání bezohledných řidičů, kdy často jen okamžiky či centimetry dělí účastníky provozu od vážných nehod. Dnes Vám ukážeme další dvě takové situace.

     K první velmi nebezpečné situaci došlo na přelomu roku na výjezdu z Plzně na Třemošnou. 
     Proti řidiči vozu, který nám své video poslal, se zde na konci úseku opravované silnice objevil osobní vůz, jehož řidička si naprosto klidně jela v protisměru a nebýt prudkého manévru pohotového řidiče, došlo by k čelnímu střet.
     Řidič video z palubní kamery muž následně předal i policii, které se na základě záznamů z několika kamerových systémů podařilo po několika týdnech vozidlo i jeho řidičku vypátrat. Velikým překvapením bylo, že této ženě, která nezodpovědnou jízdou ohrozila posádku protijedoucího vozu, je více než sedmdesát let.

     Ke druhé situaci došlo ve čtvrtek 30. ledna odpoledne, kde předjíždějící řidič naprosto ignoroval protijedoucí kamion. V tomto případě neštěstí zabránil pohotový řidič předjížděného vozu, který si situace ve zpětném zrcátku všiml a uhnutím až na krajnici udělal předjíždějícímu prostor k vyhnutí se čelnímu střetu.
     Tímto případem se v současné chvíli zabývá policie.

     

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.