Foto Video

Dnes začalo Nýřanské železniční září

Pozvánka: Pro návštěvníky je připraven bohatý program včetně bitvy či ukázky evakuačního vlaku

sobota 25. září 10:41 , aktualizace 10:41

Zbraně

     Zajímáte se o historii, železnici, druhou světovou válku nebo třeba historii automobilismu či hasičů? V tom případě je akce, která dnes začala, připravena právě pro Vás. Nýřanské železniční září je dvoudenní akce která proběhne dnes a zítra. Iron Monument Club Plzeň, Česká západní dráha, město Nýřany, společnost Dioss a.s. i několik klubů vojenské historie si pro Vás připravili opravdu bohatý program.

     Součástí programu pro železniční nadšence jsou jízdy historických parních a motorových vlaků na železničních tratích Nýřany - Heřmanova Huť, Nýřany - Vejprnice - Zbůch - Nýřany a Nýřany - Uhelné dráhy v okolí, ale i výstavy železničních kolejových vozidel, historie železnice i železničních modelů a jízdy inspektorskou drezínou.
     Pro fanoušky vojenství jsou na programu vojenské tábory na nákladním nádraží v Nýřanech, výstava a ukázky dobových zbraní a vojenské techniky, vagónování vojenské techniky a železniční přeprava vojska, dobové ukázky kontrol totožnosti, hospodářských kontrol a zadržení osob v roce 1945.

Bitva a evakuační vlak v květnu 1945

    V sobotu v 11:25 proběhne bojová akce v areálu Dioss a ve 13:30 další na nádraží Nýřany. Shlédnout budete moci také přepadení německého obrněného vlaku americkými vojsky a jízdy smíšeného vojenského vlaku při evakuaci ozbrojených sil a civilistů v květnu 1945.

     Ani to ale není zdaleka vše, v průběhu víkendu návštěvníky čekají i ukázky historické i soudobé hasičské techniky, možnost prohlídky hornického muzea ve Zbůchu či firmy Dioss Nýřany a.s., kde je připraven i program pro děti a výstava i jízdy automobilových veteránů.