Blbý a blbější

Zfetovaný a opilý řidič se vychytrale vyměnil za spolujezdce, bohužel pro něj ale ten byl ve stejném stavu

čtvrtek 11. dubna 08:50 , aktualizace 09:05

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V neděli kolem desáté večer zastavila hlídka policie ve Skvrňanech na Křimické ulici vozidlo značky Mercedes Benz a ještě než policisté došli k vozidlu, řidič se rychle vyměnil se spolujezdcem. "Na místě řidiče byl v době silniční kontroly 35letý muž. Mladý řidič nepředložil žádný z dokladů potřebných pro řízení a provoz motorového vozidla. Následně se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce na zjištění požití alkoholu a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Obě zkoušky byly s pozitivním výsledkem.  Policisté dále zjistili, že mladý muž má platný zákaz řízení motorových vozidel," uvedla mluvčí policie.
     Následně policisté zkontrolovali i spolujezdce, 52letého muže ze severu Plzeňska, ten se také podrobil dechové zkoušce na zjištění požití alkoholu a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, a i u něj byly obě zkoušky pozitivní.  Tento starší muž u sebe také neměl žádné doklady a policisté následně zjistili, že i on je v registru řidičů veden jako neřidič. 
     Hlídka policie oba muže převezla do lékařského zařízení, kde se podrobili lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Policisté nyní čekají na výsledky vyšetření.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.