Nejvíc trpí děti

Nerespektovala rozhodnutí soudu a bránila otci vídat děti

3. srpna 2017 11:01 , aktualizace 12:31

Právo

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Jednou z nejvíce stresujících věcí pro děti jsou nepochybně problémy spojené s rozvodem rodičů. V případě, že je takový rozvod ve zlém, problémy se samozřejmě umocňují a nejvíce tím trpí právě děti, zvláště, když jeden z rodičů dětem brání vídat se s druhým.
      Jeden z takových případů řešil soud již v loňském roce a rozhodl, kdy a na jak dlouho si bude moci vzít děti otec. Bohužel osmadvacetiletá žena ze Sušicka rozhodnutí soudu neakceptovala a nezjednala nápravu, byla jí tento týden uložena pokuta.
      "Žena v době od měsíce října 2015 do června letošního roku bránila pod různými záminkami v rodičovskému styku bývalému manželovi se dvěma nezletilými dětmi, i když podle rozsudku soudu má žena povinnost umožnit vzájemný rodičovský styk.
     V loňském roce byla žena vyzvána, aby nemařila styk otce s nezletilými dětmi a respektovala povinnosti z vyplývající z rozhodnutí a v letošním roce ženě byla uložena soudem pokuta,"
uvedla tisková mluvčí policie.
     Žena se však brání, že otci děti nechce svěřit z jistých důvodů, díky kterým si myslí, že by například trpěla jejich výchova, či by mohly být ohroženy, a tak vše zřejmě opět skončí u soudu.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.