Foto

Bratři prokázali velkou dávku drzosti a zároveň hlouposti

Pachatelé se zaměřili na městečko na jižním Plzeňsku a na akce vyráželi taxíky

neděle 2. května 12:57 , aktualizace 13:36

Partner článku – Jídlonoš

     V průběhu dubna došlo na jižním Plzeňsku k několika případům vloupání, které si byly velmi podobné jak provedením, lokací, tak i zvláštním způsobem dopravy pachatelů.

  • Během noci z 8. dubna na pátek 9. došlo ve Spáleném Poříčí k vloupání do rodinného domu, kdy pachatelé vnikli pouze do jeho chodby, z které sice nic neodcizili, ale dále vnikli do přilehlé kolny, odkud vzali brusku, ruční listovou pilu, elektrickou přímočarou pilu, elektrickou pásovou pilu, ruční elektrický hoblík, elektrické míchadlo na stavební lepidlo a několik kusů vykrajovacích korunek na obklady. Zůstala za nimi škoda ve výši sedmnáct tisíc korun.

  • K dalšímu vloupání došlo v sobotu 24. dubna během brzkých ranních hodin v nedaleké menší obci u Spáleného Poříčí. Tam pachatelé vnikli do garáže a odcizili dvě horská kola. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na dvaadvacet tisíc.

  • Krátce na to, ráno v pondělí 26. dubna oznámil majitel rodinného domu ze Spáleného Poříčí vloupání, že se k němu pachatelé během noci dostali přes vstupní dveře do chodby domu. Zde odcizili čtyři pánská horská kola v hodnotě téměř sedmdesát tisíc korun.

  • Další skutek se stal hned následující noc, kdy se pachatelé vloupali do garáže ve Spáleném Poříčí. Odtud si odnesli ruční vrtačku, úhlovou brusku, aku vrtačku s nabíječkou, motorovou pilu a přímočarou pilu. Poškozený muž přišel o nářadí v hodnotě čtyřicet tisíc korun.

     "Právě tento poslední případ přivedl kriminalisty na stopu, která vedla ke dvěma mužům - bratrům, kteří se následně doznali ke všem uvedeným krádežím. Bratři pocházející z Příbramska se do obcí, kde kradli, nechávali vždy odvézt taxi službou. Řidiče taxi poprosili o vyčkání na místě pod smyšlenou záminkou. Nic netušící taxikáři poté bratry i s lupem odvezli zpět do místa jejich bydliště," uvedla mluvčí policie.

     Policejní komisař zahájil trestní stíhání obou bratrů ve věku 30 a 32 let a obvinil je ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody ve formě spolupachatelství.

Foto: Policie ČR

 


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí